Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KOS ADASINDA TÜRK YUNAN KÜLTÜR BULUŞMASI

KOS ADASINDA TÜRK YUNAN KÜLTÜR BULUŞMASI

18
0

Kos adasında düzenlenen 4. Türk- Yunan Kültür Buluşması renkli görüntülere sahne oldu.

İstanköy Dans Kulübü ile Bodrum Dans Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Türk-Yunan Kültür Buluşması’nın 4. Kos adasında 20-22 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Her iki ülkenin 200 dansçısının katıldığı festival adada bayram havası estirdi.

Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci, turizmci Giannis Mostoros, Müslüman Derneği Başkanı Sami Payzanoğlu, Gümüşlük Belediye Başkanı DP’li Mehmet Tire’nin katıldığı etkinlikte, Bodrum Dans Kulübü Latin Dansları Bölümü, Halk Oyunları Bölümü ve Sirtaki bölümü dansçıları muhteşem gösteriler sergiledi. Türk ve Yunan dansçılar gece boyunca zeybekten zeybetikoya, Ankara oyun havalarından Çökertme ve Sirtaki Hasapiko’ya kadar gönüllerince dans etti. Danslara gösterileri izleyen Türk ve Yunan halkları da eşlik edince ortaya unutulmaz görüntüler çıktı.

Bodrum Dans Kulubü Başkanı Fatih Özvezneci, yaptığı konuşmada, “Amacımız birbirlerine çok benzeyen iki kültürün dansları, sanatları ve kültürleri ile kaynaşmasını sağlarken, turizm sezonu başında her iki ülkeye canlılık getirmekti. Bu buluşmanın beşincisini önümüzdeki yıl Mayıs ayında Bodrum’da yapacağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz