Ana Sayfa Yunanistan Haber Koronavirüs’e Karşı Hindistan’dan 5 Ton İlaç Yunanistan’a Geliyor

Koronavirüs’e Karşı Hindistan’dan 5 Ton İlaç Yunanistan’a Geliyor

1
0

Yunanistan Ulusal İlaç Kurumu (EOF) Hindistan’a ilaç siparişi verdi.

Yunanistan Ulusal İlaç Kurumu, Yunanistan’da hastanelerde Koronavirüs tedavisi için umut veren bir ilaç stoğu oluşturmak üzere Hindistan’a Klorokin siparişi verdi.

Klorokin gelir gelmez öncelikli olarak Yunanistan’daki ilaç fabrikalarına verilecek. Üretilecek olan ilaç da en kısa sürede Yunanistan hastanelerinde Koronavirüs hastalarının tedavisinde kullanılacağı belirtiliyor.

Klorokinin Koronavirüs hastalarının tedavisine yardım amaçlı kullanılması sürpriz olmadığı belirtiliyor. Yaygın olarak bilinen, ucuz ve üretimi kolay bir ilaç. Sıtma hastalarında ateşin düşürülmesi ve iltihabın giderilmesi için kullanılan bir ilaç olarak biliniyor.

Yunanistan, Koronavirüsle mücadelenin ön saflarında yer alıyor. Miçotakis hükümeti ilk andan itibaren tedbiri elden bırakmadı ve süratle önlemler alarak, Koronavirüsün ülke genelinde vatandaşlara daha fazla tahribat yaratmamasını sağlamak üzere gerekeni yaptığı belirtiliyor.

Bu bağlamda, Sağlık Bakanlığı yetkilisi Çiodras’ın belirttiği üzere, Yunanistan Sağlık Bakanlığı ve Yunanistan Ulusal İlaç Kurumu (EOF), Dünya Sağlık Örgütü’nün Koronavirüse karşı yardımcı olduğunu onayladığı dört maddeden biri olan Klorokini büyük miktarda Hindistan’a bir sipariş verildiği belirtiliyor.

Raporlara göre, Yunanistan Sağlık Bakanlığı ve Ulusal İlaç Kurumu tarafından toplam 5 ton temin edildiği ve en kısa sürede Aegean Cargo ile Yunanistan’a getirlmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz