Ana Sayfa Yunanistan Haber Koronavirüs Sürücü Belgesi Sınavlarında Değişkiliklere Yol Açtı

Koronavirüs Sürücü Belgesi Sınavlarında Değişkiliklere Yol Açtı

0
0

Yeni sürücü belgesi alacak olanlar değişikliklere hazırlıklı olsun.

Koronavirüs pandemisi yaşamın birçok alanında değişikliklere gidilmesini de beraberinde getirdi. Günlük yaşamın birçok alanında yer bulacak ve uygulayacağımız yeniliklere alışmamız gerekecek. Bunlardan biri de özellikle gençlerin yeni sürücü belgesi almalarında girecekleri yazılı ve praki sınavlar.

4 Mayıs tarihinden itibaren serbest dolaşımın başlamasıyla birlikte devreye girecek yeni uygulamalardan biri de sürücü belgesi sınavlarındaki uygulama. Şu an itibariyle ilgili Bakanlık ve birimlerin üzerinde çalıştığı model, yazılı sınavların yapılacağı kapalı salonlara 50% daha az adayın girmesi ve adayların ve görevlilerin tamamının mecburi maske ve eldiven takması gererekecek.

Adayların oturacağı sandalyeler arasında her daim bir sandalye boş bırakılacak ki mesafenin korunması sağlanacak. Adayların pratik araç sürme derslerinde araç pencerelerinin açık ve mecburi maske ve eldiven takma zorunluluğu olacak.

Bu yukarıdaki önlemler geçtiğimiz günlerde Atina Ticaret Odası tarafından düzenlenen sürücü kursu ve eğitmenlerin telekonferans yoluyla yapılan 1. toplantısında ele alınarak belirlendiği ifade ediliyor.