Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KORAY HASAN, “1. AKRABA TOPLULUKLARI GENÇLİK KURULTAYI”NA KATILDI

KORAY HASAN, “1. AKRABA TOPLULUKLARI GENÇLİK KURULTAYI”NA KATILDI

13
0

Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) Başkanı Koray Hasan, “Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti” etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “1. Akraba Türk Toplulukları Gençlik Kurultayı”na katıldı.

28 Kasım ile 1 Aralık tarihleri arasında düzenlendi. Selçuklu Sosyal Güvenlik Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı (SOGEV) tarafından yürütülen kurultayın konusu olan “Küresel Beşeri Sorunlar ve Gençlik” hakkında öğrenciler fikir alışverişinde bulundu.

Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan, “Batı Trakya Türk Azınlığının Maruz Kaldığı İnsan ve Azınlık Hakları İhlalleri” adlı sunumunda Yunanistan’ın Batı Trakya Türk Azınlığı’na uyguladığı çeşitli haksızlıklara, Azınlık haklarına, Türk kimliğinin inkârına, Örgütlenme özgürlüğüne ve Batı Trakya Türk Azınlığı gençlerinin karşılaştıkları zorluklara deyindi.

Düzenlenen Gençlik Kurultayına Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Vali Güngör Azim Tuna ve Dünyanın çeşitli ülkelerinden 400 öğrenci katıldı.

Başkan Koray Hasan Selçuklu Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Turan Güven’e ve Büyük Birlik Partisi Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu ya Gümülcine Türk Gençler Birliği Ebru Kurslarında yapılmış olan bir Ebru Tablosu hediye etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz