Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KOMUTANLAR LARİSSA SOKAKLARINI İSTİLA ETTİ!

KOMUTANLAR LARİSSA SOKAKLARINI İSTİLA ETTİ!

17
0

Onbinlerce emekli asker ve polis komutanlarından oluşan kalabalık buğün Larissa sokaklarını adeta istila etti. Yaklaşık 10 bin ve üzeri dev bir kalabalık oluşturan emekli komutanlar, ellerinde Yunan bayrakları ve zaman zaman hep bir ağızdan söyledikleri askeri marşlarla Larissa sokaklarını inlettiler.

Birlik gazetesinin Larissa bölgesindeki kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre, bu kadar kalabalığı hiç kimsenin beklemediği belirtildi. Yumrukları sıkık bir şekilde komutanların Larissa’daki Posta Meydanı’na sığmadıkları görüldü.

Binlerce komutan hep bir ağızdan, “Yeter Artık” sloganıyla mevcut iktidara ateş püskürdü. Atılan sloganların bazılarında, “Alın mutabakat anlaşmanızı ve gidin”, “Okullarımızda yabancı uyruklulara hayır”, “Yunanistan satılmıyor çünkü onu biz koruyoruz”, “Asker ve Polis tek güçtür”, “Partiler tarafından kontrol edilmeyen insanlar ve siyasetler bir diğerini yapmaya hazır, yola hiç bir defa çıkmayan insanlar demek ki her şeye hazır”   sloganları dikkat çekti.

Emekli komutanların temsilcisi yazılı bir bildiriyi okuduktan sonra kabul edilmesi için hep bir aüızdan Yunan Milli Marşını okudular ve hep birlikte haç çıkartarak ellerindeki bayrakları havaya kaldırarak yürümeye başladılar.

Komutanların temsilcisi bir heyetle birlikte Bölge Genel Sekreteri Yardımcısına teslim etti, ancak bayan Bölge Genel Sekreteri Yardımcısının kalabalık emekli komutanlar ordusundan korkuya balkona çıkamadığı belirtiliyor.

Yüzlerce pankartın içerisinde bir pankartta yazan “Oyumuz ateş ve lav olacaktır ve bazıları bunu akıllarına koysun iyi olacaktır” yazısı dikkat çekti.  

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz