Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KETENLİK’TE DEB PARTİSİ’NİN PANELİNE BÜYÜK İLGİ

KETENLİK’TE DEB PARTİSİ’NİN PANELİNE BÜYÜK İLGİ

12
0

İskeçe’nin dağlık kolunda Ketenlik’te DEB Partisi’nin paneline büyük ilgi. Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi İskeçe İl Teşkilatı Gençlik Kolu, 16 Mart 2014 Pazar akşamı Balkan Kolu’nun en büyük köylerinden olan Ketenlik’te panel düzenledi.

“Ekonomik Krizin Gençler Üzerindeki Etkisi”, “Uyuşturucu Bağımlılığı ve Ailenin Rolü” konulu panele Ketenlik halkı ve özellikle de köy bayanları büyük ilgi gösterdi. Katılımcılar arasında DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Müftü Yardımcısı Fatma İmam, İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Ahmet Çıtak, Ketenlik Gençlik Derneği Başkanı Alper Kıyıcı, Denetim Kurulu Üyesi ve Mustafçova Belediyesi Meclis Üyesi Lütfü Mümünçe ve DEB Partisi Ketenlik Köy Temsilcisi Recep Molla ile Cavide Nizam’da yer aldı.

Mustafa Şargo: “azınlık gençleri arasında uyuşturucu kullanımında önemli artış olduğuna dair bilgiler geliyor”

Etkinlik selamlama konuşmaları ile başladı. İlk sözü DEB Partisi Gençlik Kolu Koordinatörü Mustafa Şargo alarak şu ifadeleri kullandı:

“DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Gençlik Kolu olarak iki yıldır düzenlediğimiz faaliyetlerimize bir yenisini eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemiz Yunanistan’ın yaşadığı ekonomik krizin son dönemde gençlerimizi ne kadar olumsuz etkilediğine çok yakından şahit oluyoruz. Ayrıca son dönemde ne yazık ki azınlık gençleri arasında uyuşturucu gibi bağımlılık yapan maddelerin kullanımında da önemli bir artış olduğuna dair bilgiler bizlere ulaşıyor. İşte bu sebeple bu konuya dikkat çekmek üzere bu seminerlerimizi başlattık. İlk seminerimiz Gençlik Kolu’muzun ikinci kuruluş yıldönümü vesilesiyle İskeçe Türk Birliği’nde gerçekleşmişti. Oradaki seminerde öne çıkan görüşler ve bizlere ulaşan istekler üzerine bu seminerimizi köylerimize de taşımamız gerektiğine karar verdik. Bugün Ketenlik Köyü’nden ilk adımı atmış oluyoruz. Bundan sonra da farklı köylerde seminerlerimiz devam edecektir. Ben bugün bizleri en güzel şekilde karşılayan Ketenlik Gençlik Derneği Başkanı Alper Kıyıcı ile dernek yöneticilerine, Ketenlikli gençlere ve özellikle de tüm bayan katılımcılara teşekkür ediyorum. Ayrıca bugün bizlere çok faydalı bilgiler verecek olan Psikiyatr Dr. Burhan Baran ve İskeçe Müftlüğü Din Görevlisi Mustafa Kamu hocama da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Umarım etkinlik herkes adına faydalı olur.”

Mustafa Şargo’nun ardından sözü Ketenlik Gençlik Derneği Başkanı Alper Kıyıcı alarak DEB Partisi Gençlik Kolu’nu anlamlı etkinliğinden dolayı kutladı ve sunum yapacak olan uzmanlar ile tüm katılımcılara teşekkür etti.

Alper Kıyıcı’nın ardından Denetim Kurulu Üyesi ve Mustafçova Belediyesi Meclis Üyesi Lütfü Mümünçe söz alarak etkinlikten dolayı DEB Partisi Gençlik Kolu’nu tebrik etti ve seminerlere Ketenlik Köyü’nden başlandığı için teşekkür etti.

Ozan Ahmetoğlu: “ DEB Partisi Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın özgür ve bağımsız siyasi sesi olmak için mücadele veriyor”

Son olarak sözü DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu aldı. Ahmetoğlu konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Ben öncelikle bu etkinliği düzenleyen Gençlik Kolumuzu tebrik etmek istiyorum. Bu seminer fikri genç arkadaşlarımızdan çıkmıştır ve bu fikirlerini gayet başarılı bir şekilde hayata geçiriyorlar. DEB Partisi Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın özgür ve bağımsız siyasi sesi olmak için verdiği mücadelenin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem vermiştir. Daha önce yaptığımız yardımlaşma kampanyaları buna örnek gösterilebilir. Bugünkü bilgilendirme paneliyle bu çalışmalarımıza bir yenisini daha eklemiş bulunuyoruz. Ben bütün katılımcılara özellikle de bayanlarımıza ve bizleri en güzel şekilde karşılayan Ketenlik Gençlik Derneği Başkanı Alper Kıyıcı ile dernek yöneticilerine teşekkür ediyorum.”

Selamlama konuşmalarının ardından “Ekonomik Krizin Gençler Üzerindeki Etkisi”, “Uyuşturucu Bağımlılığı ve Ailenin Rolü” konulu sunumu yapmak üzere sözü Psikiyatr Dr. Burhan Baran aldı. Konu ile ilgili bilgiler veren Dr. Burhan Baran sunumunun ardından katılımcıların merak ettikleri sorulara cevap verdi.

Dr. Burhan Baran’ın sunumunun ardından İskeçe Müftülüğü Din Görevlisi Mustafa Kamu söz alarak konunun dini boyutuna değindi ve psikolojik rahatsızlıklarda dinin önemi ile uyuşturucu madde kullanımına İslam dininin bakış açısı hakkında bilgiler verdi.

Yapılan sunumlardan sonra dinleyicilerle, konuşmacılar arasında karşılıklı soru – cevap bölümüne geçildi.

Bu arada panelde konuşmacı olarak yer alacak olan Psikolog Seval Osmanoğlu, geçirdiği gribal enfeksiyon nedeniyle etkinliğe katılamadı.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz