Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KETENLİK FUTBOL SAHASINDA TOPLU CUMA NAMAZI

KETENLİK FUTBOL SAHASINDA TOPLU CUMA NAMAZI

20
0

İskeçe ilinin balkan kolu köylerinden Ketenlik (Kentavros) köyü halkı 16 Ağustos Cuma günü, tarihi günlerinden birini yaşadı. Köy halkı muhteşem bir organizasyonla hep birlikte toplu halde köy stadyumunda Cuma namazı kıldı.

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin kıldırmış olduğu Cuma namazına bölge halkı ve köylüler büyük ilgi gösterdi. Cuma namazı öncesi Müftü Mete bir konuşma yaparak; dünyada İslam alemine ve insanlığa yapılan nefretleri şiddetle kınadıklarını belirterek, Batı Trakya Türk Azınlığı olarak da her zaman birlik ve beraberlik içinde olmaya devam edeceklerini ifade etti. Daha sonra ezanın okunmasıyla birlikte toplu halde Cuma namazı ve ardından gıyabi cenaze namazı kılındı. Namaz sonrası Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener de yapmış olduğu kısa konuşmada burada bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade ederek, bu organizasyonu düzenleyen köy halkına teşekkür etti. Köy kadınları da ezanın okunmasıyla birlikte kendilerine ayrılan bölümde öğle namazı kıldılar.

Ketenlik köyünde Cuma namazına katılanlar arasında başta Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, Muavin Konsoloslar Adnan Öztürk ve Alper Atak olmak üzere, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, Müftü Yardımcısı Ahmet Hral, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Cukal ve Meclis Üyeleri, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kurt ve yönetim kurulu üyeleri, Danışma Kurulu Asbaşkanı Çetin Mandacı, diğer yerel yöneticiler ve bölge halkı katıldı.

İskeçe ilinin Mustafçova belediyesine Ketenlik köyü, yaklaşık 700 haneden oluşuyor ve en genç nüfusa sahip olan köy, balkan kolunun en büyük köyüleri arasında yer alıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz