Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KEŞAN’LI İŞ ADAMLARI İSKEÇE’YE GELDİ

KEŞAN’LI İŞ ADAMLARI İSKEÇE’YE GELDİ

27
0

Keşan Ticaret ve Sanayi odası heyeti Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında İskeçe Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Güven tazeleyip yeniden göreve seçilen Başkan Stylianos Moraitis, Başkan Yrd. Serkan Hatip ve Yönetim Kurulu Üyelerine hayırlı olsun dileklerini ileten heyet görüşmenin devamında karşılıklı sınır ötesi iş planları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Yapılan görüşmede Keşan’da İş Dünyasını biraraya getirecek iş çalıştayı düzenlenmesi konusunda anlaşmaya varıldı.

Bunun yanında iki oda yetkilileri her iki odanın üyeleri için karşılıklı bilgi, iletişim ve destek ofisi açılması konusunda anlaştı.

Odaların kendi bölgelerinde ithalat ve ihracat yapmak isteyen üyeleri için mevzuat konusunda bilgi alabilecekleri birer destek ofisi olacak.

Görüşmeden sonra İskeçe Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ile Keşan’dan gelen heyet İskeçe’de üretim yapan Traction Tray ve Bigtem firmalarını ziyaret etti. Bahsi geçen firmalar ürettikleri ürünleri Türkiye’ye ve daha birçok ülkeye ihraç ederek bölge ekonomisine katkı sağlamanın yanında yaklaşık 40 kişiye de iş imkanı sağlamakta. Yapılan firma ziyaretlerinde yetkililer tarafından üretim konuları hakkında detaylı bilgi paylaşımında bulunuldu.

Daha sonra Keşan’dan gelen heyet onuruna verilen öğle yemeğinin ardından yetkililer İskeçe’den ayrıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz