Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KAZAKİS BAŞLATTI, AMUCAS ONAYLADI, İSMET TAMAMLIYOR!

KAZAKİS BAŞLATTI, AMUCAS ONAYLADI, İSMET TAMAMLIYOR!

19
0

Rodop İli Yassıköy (İasmos) Belediyesi’ne bağlı Yalanca köyüne çok yakın bir mesafeye köy halkının sağlık ve günlük yaşamı dikkate alınmadan yapılan atık su arıtma tesisi Yalanca halkının karşı çıkmasına rağmen tam gaz devam ediyor. 

Köye yakın bir mesafede yapımı aralıksız devam eden atık su arıtma tesisinin projesi iki dönem önceki Belediye Başkanı Stavros Kazakis tarafından proje olarak ortaya atılmış, bir dönem önceki Başkan Kiriakos Amucaz tarafından Belediye Meclisinde onaylanmış, son olarak ise Belediye Başkanı İsmet Kadı döneminde proje tamamlanıyor.

Köylünün tamamının karşı olduğu bu tesisin köylerinden daha uzak bir yere yapılmasını talep ediyorlar.

Şu an Yassıköy (İasmos) Belediyesi İktidarı ve Muhalefeti birlikte olaya sadece seyirci kaldıkları belirtilirken, yeni bir söylenti köylüleri daha fazla tedirgin etmeye yetti.

Yapımı devam eden atık su arıtma tesisinin sadece Yassıköy’ün atık sularını değil, taşıma usulüyle Gümülcine’nin de atık sularının buraya taşınacağı iddia ediliyor. Gerekçe olarak da Gümülcine’deki atık su arıtma tesisinin eski bir teknolojiyle yapıldığından dolayı artık çalışmasında sorunlar olduğundan dolayı bütün atık suların Yalanca’daki arıtma tesisine getirileceği ağızdan ağıza dolaşmaya başladı.

Şimdi tüm gözler Yassıköy Belediyesi’ne çevrildi ve bu konu ile ilgili doğruların ve yanlışların açıklığa kavuşması için yetkili ağızlardan birisi olan Belediye Başkanı İsmet Kadı tarafından bir açıklama yapılıp yapılmayacağı merak konusu.

Şu ana kadar sessizliğini koruyan Belediye Başkanı İsmet Kadı’nın geçte olsa Yalanca halkına karşı ve kamuoyuna karşı bir sorumluluğu bulunduğu kadar bölge halkının gerçekleri bilmesi açısından çıkıp bir açıklama yapmasını bekliyor.

Kiriakos Amucas’ın döneminde hiç bir müdahaleye mahruz kalmadan bir kişi dahi karşı çıkmadan onaylanan projenin sorumlularından ve “EVET” deyenlerden ise bir ses çıkmıyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz