Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KAVALA-SAMSUN ARASINDA TURİZM ALANINDA İŞBİRLİĞİ

KAVALA-SAMSUN ARASINDA TURİZM ALANINDA İŞBİRLİĞİ

16
0

Samsun Büyükşehir Belediyesi – Samsun Mübadele Derneği – Turizmciler Derneği iş birliği ile “Türkiye ve Yunanistan arasındaki turizmin hareketlendirilmesi” amaçlı toplantılara katılmak üzere yaklaşık 14 kişilik bir heyetle Kavala Belediyesi ile turizm alanında karşılıklı işbirliğini geliştirmek üzere Kavala’ya geldi.

Samsun Mübadele Derneği Başkanı Salih Meriç ve beraberindeki heyetten 5 kişilik bir grup Gümülcine’ye gelerek T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç’ı ziyaret ettiler. Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) bahçesinde Rodop PASOK Milletvekili Ahmet Hacıosman, İskeçe Bağımsız Milletvekili Çetin Mandacı, Muavin Konsoloslar Adnan Öztürk, Gürler Gürsoy, Ufuk Gözaydın, Dostluk, Eşitlik, Barış (DEB) Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, GTGB Başkanı Koray Hasan, batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Asbaşkanı Dr. Osman İsmail, BAKEŞ Müdürü Pervin Hayrullah, Edirne Trakya Üniversitesi’nden “Çanakkale Savaşları” paneli için Gümülcine’ye gelen Öğretim görevlileri Doç.Dr. İlhan Toksöz, Yrd.Doç.Dr.Bülent Atalay hazır bulundu.

Başkanı Salih Meriç, Birlik gazetesine bu ziyareti şöyle değerlendirdi:

“Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Kavala Belediyesi arasındaki turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi, iki ülke arasındaki turizm, barış ve dostluk ortamının geliştirilmesi kapsamında Selanik’e geldik. Batı Trakya’daki Türk soydaşlarımızın yanına giderek onları da ziyaret ettik. Öncelikle buradaki sayın Başkonsolosumuz Mustafa Sarnıç beyefendinin çok büyük başarıları var, bunları gördük. Buradaki Türk kardeşlerimizi ziyaret etmiş olduk. Her zaman onların yanındayız ve elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Biz buradaki Belediyelerle her türlü iş birliğine hazırız. Bizim kimseden korkumuz yok. Bu yaklaşımı ancak karşı tarafta göremiyoruz. Bizler her türlü desteğe hazırız. Osmanlı İmparatorluğu zamanında bu her iki ülke, zaten dostça yaşamıştır. Emperyalistlerin kışkırtmasıyla bunlar olmuştur. Bunların yıkılıması gerekir.” Dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz