Ana Sayfa Yunanistan Haber Kastanies’e Geliyor ve Türkiye’ye İlk Mesajını Göndermesi Bekleniyor

Kastanies’e Geliyor ve Türkiye’ye İlk Mesajını Göndermesi Bekleniyor

0
0

Yunanistan’ın çiçeği burnunda yeni Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu ilk ziyaretini Kastanies Sınır Kapısı’na gerçekleştiriyor ve buradan da Türkiye’ye ilk mesajını göndermesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Sakelaropulu 19 Nisan 2020 Pazar günü Kastanies başta olmak üzere, Meriç (Evros) bölgesinde görev yapan güvenlik güçleri ve yerli halkla birlikte Paskalya bayramını kutlayacak. Cumhurbaşkanı Sakelaropulu’ya, Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos ve Genelkurmay Başkanı Korgeneral Konstantinos Floros da eşlik edecek.

Yunan Hava Kuvvetleri’ne ait C-130 tipi askeri uçakla Atina’dan Dedeağaç’a gelecek olan Sakelaropulu ve beraberindeki heyet buradan Chinook tipi askeri helikopterle Kuzey Meriç (Evros) bölgesine intikal edecek. Sınırın sıfır noktasında nöbet tutan askerlerle bayramlaşacak olan Cumhurbaşkanı Sakelaropulu, aynı zamanda geçtiğimiz haftalarda mültecilerle ilgili bölgede yaşanan olaylarda gösterdikleri üstün başarıdan dolayı güvenlik güçlerini tebrik edecek.

Cumhurbaşkanı Sakelaropulu’nun burada gazetecilere yapacağı açıklamada, Türkiye’ye yönelik ilk mesajını da göndermesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz