Ana Sayfa Yunanistan Haber Karı-Koca Birlikte Nöbet Tutuyor, Meriç’te (Evros) Yeni Gelişmeler Yaşanıyor

Karı-Koca Birlikte Nöbet Tutuyor, Meriç’te (Evros) Yeni Gelişmeler Yaşanıyor

0
0

İkisi de Yunan Ordusu’nda görevli, 4 çocuk sahibi karı-koca aynı mesleği aynı kışlada zorlu koşullar altında yapıyor, emirleri ve verilen görevi birlikte yerine getiriyor.

Meriç (Evros) Nehri kıyısında, Yunanistan-Türkiye sınırında eşiyle birlikte devriye nöbetine çıkıyor. Yağmur çamur demeden eşiyle birlikte mültecilerin Meriç Nehri’ni geçmelerine engel olmak üzere nöbete çıkıyor.

Özel Kuvvetlere ait güçlerin yavaş yavaş bölgeden ayrılmasıyla sınırdaki güvenliği bölgedeki askeri kışlalarda görev yapan askeri personel devralıyor.

Avrupa’da yeni bir duvar yükseliyor

Bir yandan askerler devriye nöbetinde gezerken, diğer yandan da yine Silahlı Kuvvetlerin istihkam birliklerine ait iş makineleri Meriç Nehri kıyısının bazı bölümlerine hazır beton duvarlar yükseltme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bölgedeki kaynaklardan gelen haberlere göre, beton duvar çalışmaları bazı bölümlerde devam edecekmiş.

BİRLİK Gazetesi bu beton duvar hakkında haberini 10 Ekim 2018 tarihinde detaylı bir şekilde yazmıştı.

http://arsiv.birlikgazetesi.org/berln-duvari-yikildi-ancak-yunanstan-tuerkye-sinirina-evros-duvari-mi-dkecek/

İşi şansa bırakmak istemeyen Başbakanlık Maksimu, Pentagon’da Savunma Bakanlığı sivil ve askeri yetkilileriyle Evros bölgesini her ne pahasına olursa olsun zırhlı geçilmez bir hale getirmek üzere kolları sıvadı.

Başbakan Miçotakis ve ekibi Yine bundan sonra yaşanabilecek aynı soruna karşı fiziki açıdan gerekli önlemleri almakla yetinmiyor, “Sınır Muhafızları” adı altında yeni ve tamamen bağımsız bir askeri birimi kurmanın planlarını yapıyor.

Anlaşılan o ki, bundan sonra Evros bölgesi asla eskisi gibi olmayacak. Yunanistan tüm var gücüyle bu bölgeye ağırlığını koyacağını hissettirmeye başladı. Dolayısıyla bölgeye Amerikalıların da gelmesiyle, Batı Trakya bölgesinin tamamı askeri güvenlik ağırlıklı bir bölge olma yönüne doğru ilerliyor. Yeni hareketlilikler bölgeyi ve bizi bekliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz