Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KARAYUSUF: “MAĞDUR OLAN ÇİFTÇİLERİMİZİN TAZMİNATI BİR AN ÖNCE ÖDENMELİ”

KARAYUSUF: “MAĞDUR OLAN ÇİFTÇİLERİMİZİN TAZMİNATI BİR AN ÖNCE ÖDENMELİ”

20
0

Bugün (16/09/2013 Pazartesi) sabah saatlerinde SYRİZA Rodop Milletvekili Ayhan Karayusuf Sirkeli Bölgesi’ne giderek, 13 Eylül 2013 gecesi yağan şiddetli yağmur, dolu ve fırtınadan zarar gören ekili tarım alanlarını inceleyen ELGA yetkilileriyle birlikteydi.

Doğal afet sonrası zararın en fazla olduğu Sirkeli, Basırlıköy, Balahor gibi bölgeleri gezen ELGA yetkililerine Rodop milletvekilleri Ayhan Karayusuf ile Ahmet Hacı Osman, Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif ve mağdur çiftçilerimiz eşlik ettiler.

Bölgede yapılan zarar-tespit incelemesi esnasında ELGA yetkililerinin tespitine göre zararın çok fazla olduğu ve zarar gören tarım ürünlerinin özellikle de tütünün %100’ü karşılanması gerektiği yönündeydi.

ELGA yetkililerinin doğal afet sonrası mağdur kalan çiftçilerimize zarar gören ekili tarım alanlarının tazminatını 2013’ün sonuna dek ödeyebileceklerini söylemeleri sonrası Milletvekili Ayhan Karayusuf şunları dile getirdi:

“Bugün ELGA yetkilileriyle, bölgede zarar gören ekili tarım alanlarını gezdik. Yapılan zarar tespit çalışmaları esnasında bu bölgede zararın çok fazla olduğunu gördük. ELGA yetkililerinin tutanaklarına göre, gezip gördüğümüz ekili tarım arazilerinde zararın %100 olduğu yönündedir. Yine, ELGA yetkililerinin deyişine göre, önümüzdeki Pazartesi’den itibaren tarla tarla gezilip, yerinde zarar tespit tutanağı tutulacaktır. Bizler de, anamuhalefet olarak gerekli resmi işlemlerin bir an önce başlatılması için yetkilileri harekete geçirmeye uğraş vereceğiz ve aynı zamanda mağdur çiftçilerimizin “zarar tazminatını” en kısa zamanda alabilmeleri için olayın takipçisi olacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz