Ana sayfa Batı Trakya Haberler KAMMENOS YİNE KONUŞTU VE “TÜRKİYE’YE CEVAP VERMEYİ ÖNEMSEMİYORUM”

KAMMENOS YİNE KONUŞTU VE “TÜRKİYE’YE CEVAP VERMEYİ ÖNEMSEMİYORUM”

20
0

Savunma Bakanı Kammenos yine konuştu ve “Türkiye’ye cevap vermeyi önemsemiyorum” dedi.

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos “Real News” gazetesine verdiği mülakatta yine Türkiye’ye yönelik cevap verdi. Bakan Kammenos, Türkiye’nin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve beraberindeki üst rütbeli komutanların Kardak ziyaretinin provokatif bir hareket ve Türkiye’nin içe yönelik olduğunu belirtti.

Kammenos, Ege’de gri bölgelerin bulunmadığını, Türk yetkililerin yaptıkları açıklamalara yönelik ise “Türkiye’ye cevap vermeyi önemsemiyorum” dediği belirtiliyor. Kammenos, Yunanistan Silahlı Kuvvetleri’nin her türlü tahriklere hazırlıklı olup olmadığı sorusuna ise “elbette hazır” dediği ifade ediliyor.

Yunanistan’ın savunma anlaşmalarının daha da yayılmasına dikkat çeken Kammenos, ülkenin savunma silah deposunun güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Kammenos, herkesin lehine özellikle de Batı için Ege’de dengelerin bozulmaması gerektiğine dikkat çekti ve ABD’nin yeni yönetiminin Yunanistan’ın İslam radikal dinciliğe karşı dengeleyici bir merkez konumunda olduğunu başta Trump olmak üzere algıladığını belirtti.        

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here