Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KAMMENOS “TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI”YLA PRİM ELDE ETMEYE ÇALIŞIYOR

KAMMENOS “TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI”YLA PRİM ELDE ETMEYE ÇALIŞIYOR

25
0

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, Yunan halkının gözünde eskiyen bir modeli kullanarak bir yandan Yunan halkını korkutmaya çalışırken diğer yandan da “Türkiye düşmanlığı”yla siyasette prim elde etmeye çalışıyor.

Bu sabah katıldığı bir televizyon proğramında neredeyse Ege Denizi’nde Türkiye ile savaş halinde olduklarını söyleyecek kadar ileriye gidiyor ve konuşmasını tamamen Türkiye’nin sözde saldırganlığına bağlayıp sonuçlandırıyor.

Kammenos, referanduma “evet” diyecek olanların, savunma harcamalarının kısıtlanmasının ardından Yunanistan’ın savunmasının iflas edeceğini ve adeta Türkiye’yenin “kucağına” emanet edeceğini ileri sürüyor ve sonucun “evet” olarak çıkması halinde de bakanlık koltuğunda oturmasının söz konusu dahi olamayacağını dile getiriyor. 

Kammenos, kreditörlerin önlemlerinin ordunun dağılmasına ve işten çıkarmalara yol açacak nitelikte olduğunu belirtip Türkiye’ye atıf yaptı. Kreditörlerin Yunan Savunma Bakanlığı bütçesinde 400 milyon euro kesintiye gidilmesini önerdiğini kaydeden Kammenos, ”Bu boyutta bir kesintiye gitmek Yunanistan’ı silahsız, uçaksız ve gemisiz olarak Türkiye’nin işgaline karşı savunmasız bırakmak demektir” ifadelerini kullandı.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x2w0gxi_kamenos-turkiye-hakkinda-konustu_news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz