Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KAMMENOS: “İLK KEZ TÜRK UÇAKLARI ATİNA FIR HATTINA GİRMEK İÇİN İZİN İSTEDİ,...

KAMMENOS: “İLK KEZ TÜRK UÇAKLARI ATİNA FIR HATTINA GİRMEK İÇİN İZİN İSTEDİ, BU ÖNEMLİ BİR GELİŞME”

23
0

Yunanistan Savunma Bakanı Kammenos, “Bugün önemli bir gelişme vardı. İlk kez Türk uçakları Atina FIR hattına girmek için izin istedi” dedi.

Yunan Parlamentosu’nda, ordu mensupları başta olmak üzere üniformalı memurların maaşlarından yapılan kesinti paralarının iadesi ile ilgili değişiklik konusunda yapılan oturumda söz alan Savunma Bakanı Panos Kammenos, Türk savaş uçaklarının Ege Denizi üzerinde uçuşlarına değindi.

Savunma Bakanı Kammenos, Türk savaş uçaklarının, bayram günlerinde gerginliklerden kaçınmak üzere protokol çerçevesinde alınan önlemler gereği Atina FIR hattına girmeleri için Yunanistan’dan izin talep ettiklerini dile getirdi.

Kammenos, “Bugün, Taksiarhis Hava Kuvvetleri Bayramı gününde, önemli bir gelişme vardı. Biliyorsunuz diğer günlere nazaran bayram günlerinde gerginliklerden ve ihlallerden kaçınmak üzere bir protokol var. İlk kez Türk uçakları Atina FIR hattına girmeleri için izin dilekçesi yaptılar” dedi.

Bakan Kammenos’un söz ettiği protokol, Yunanistan-Türkiye arasında karşılıklı “Güven Artırıcı Önlemler” kapsamında uygulanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz