Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KAMMENOS: “EĞER ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA KÜRT DEVLETİ KURULURSA RUHU HUZURLU OLACAKTIR”

KAMMENOS: “EĞER ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA KÜRT DEVLETİ KURULURSA RUHU HUZURLU OLACAKTIR”

19
0

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos “eğer önümüzdeki aylarda Kürt devleti kurulursa, ruhu huzurlu olacak” dedi.

EOKA’nın kurtuluş mücadelesinin başlattığı 1 Nisan 1955 yılının ulusal anma günü törenine katılmak üzere Kıbrıs Rum Kesimi’ne giden Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos törende yaptığı konuşmada, “eğer önümüzdeki aylarda Kürt devleti kurulursa, ruhu huzurlu olacak” dedi. Kammenos’a Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanı Vasilios Tellidis eşlik etti. Kammenos ve Tellidis ziyaret kapsamında Yunanistan Kıbrıs Kuvvetleri (ELDİK) 1. ve 2. Mekanize taburunu ziyaret etti.

Kammenos ve Tellidis daha sonra, 1994 yılında Türkiye’nin Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından öldürüldüğü iddia edilen Theofilos Georgiadis’in Kıbrıs Yedek Komando Derneği’nde gerçekleştirilen ölüm yıldönümü törenine katıldılar. Kammenos burada yaptığı konuşmada özetle şu ifadelere yer verdi.

“Bize güvenen Kürt savaşçılar, kurtuluş mücadelelerinde öyle bir noktaya geldiler ki, artık Yunanlılara güvenmiyorlar ve belki de haklı olarak onları hain olarak düşünüyorlar. Onu Yunanlı Bakan teslim etti ve o da Theodoros Pangalos’tu, tabii ki Başbakan Simitis ile işbirliğinde.

 Eğer önümüzdeki aylarda Kürt devleti kurulursa, bilmenizi isterim ki bugünkü yaptığımız anma töreninden daha fazla onun ruhu huzurlu olacaktır.” 

 

    

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz