Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İZMİT ŞUBESİ KADIN KOLLARI’NDAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

İZMİT ŞUBESİ KADIN KOLLARI’NDAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

17
0

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlaması Musiad Sosyal Tesislerinde 5 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen etkinliğe Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Genel Başkan Yard. H. Vedat Meşeli, Merhum Liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet, Şube Başkanı Lütfü Bodur ve çok sayıda Batı Trakyalı hemşehrimiz katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan BTTDD İzmit Kadın Kolları Başkanı Aslı Devrim, kısa bir dönem önce Kadın Kolları olarak bir araya geldiklerini ve bu dönmede bir çok faaliyete imza attıklarını belirterek programa katılan herkese teşekkür etti.

Şube Başkanı Lütfü Bodur öncelikle Genel Başkan ve Kadın Kollarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısının kendilerini yalnız bırakmadıkları ve etkinliğe katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür etti. Daha sonra da İzmit Şubesinin en etkin kolu olan Kadın Kollarının Başkan ve yöneticilerini de bu gün burada düzenledikleri bu muhteşem etkinlik için kutlayarak teşekkür etti.

Sonrasında kürsüye gelen merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet de Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesinin bir etkinliğinde daha hemşerileri ile birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek kadınlar gününün, bir gün değil her gün olması gerektiğini söyledi.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin yaptığı konuşmada ” Yılın 365 gününü bizler için feda eden siz değerli kadınlarımız, aslında her gün sizin gününüz 8 Mart sadece bunun kutlandığı gündür. Sevgili şube başkanım bu gün burada bu tabloyu gördükten sonra bir sonraki dönemde İzmit’te Kadın Şube Başkanı görürsek hiç şaşırmam, hatta tüm yönetimi kadınlara emanet edersek derneğin sırtı yere gelmez” dedi. Devamında “Batı Trakya Camiasının 13 Şube, 4 Temsilcilik, 2 Vakıf ve 2 Spor Kulübü ile bütünleşmiş durumdadır, ben bu dönem sadece bu büyük camianın dönem sözcülüğünü yapıyorum ve bundan büyük gurur duyuyorum. Bir kez daha ifade edeyim ki bu gün burada bu tabloyu gördükten sonra bu derneğin sırtı yere gelmez”dedi.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz