Ana Sayfa Batı Trakya Haber İskeçe’den Haykıran Bir Baba!

İskeçe’den Haykıran Bir Baba!

4
0

İskeçe’den BİRLİK Gazetesi’ne, kızı karantinada olan bir babanın yazdığı yazı. Belki haklı, belki de haksız, ama tek bir gerçek var o da Türkiye’den gelen bu öğrencilerin apar topar bir otelde karantinaya alınmaları ne kadar doğru o da tartışma kaldırıyor. Önce bir sağlık kurumunda sağlık kontrollerinden geçirilmeleri gerekmezmiydi? Neden otel? Soruları daha fazla sıralayabiliriz, ancak bir babanın yazdığı yazıya bir göz atalım.

ÖĞRENCİLERİN KARANTİNADA BESLENMELERİ.

BİRLİK Gaetesi’ne yayınlanması dileğiyle:

“Neden mi yazıyorum. İlk önce bir azınlık garibanıyım, akabinde de İskeçe’de karantinada kızım var. Olayı bizzat yaşıyor ve bana aktarıyor.

Bugün öğle saatlerinde Türkiye’de eğitim gören 90 Batı Trakyalı öğrencimiz, Türkiye’yi Yunanistan’a bağlayan Kipi (Bahçeköy) Gümrük Kapısı’ndan Yunanistan’a giriş yaptılar.

Koronavirüse karşı önlemler kapsamında Sivil Koruma Bakanlığının ve Kamu Sağlığı Milli Kuruluşunun (ΕΟΔΥ) talimatları çerçevesinde öğrencilerimiz gruplar halinde Dedeağaç ve İskeçe’deki otellere yerleştirildi.

Öğrencilerimize bu süreç içerisinde başta Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios olmak üzere, Evros İlinden Sorumlu Eyalet Başkan Yardımcısı Dimitris Petroviç, Sağlıktan Sorumlu Eyalet Başkan Yardımcısı Kostas Venetidis, Meclis üyesi Tarkan Multaza ve yetkili devlet hizmetleri yakından ilgilendi.

Öğrencilerimize göre kaldıkları otellerde konaklamaları sırasında Kamu Sağlığı Milli Kuruluşu (ΕΟΔΥ) tarafından öngörülen testler yapılacaktır .

Buradan öğrencilerimizin ailelerine seslenmek istiyorum; Hepiniz rahat olunuz, bizler Eyalet olarak öğrencilerimiz için ne gerekiyorsa yapıyor ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.

1: Azınlık tan 3 milletvekili, Belediyelerde seçilmişler… Azınlık fertleri çocuklarımızı Yunan yetkililer karşılıyor.

2: EODY denilen şarlatan system, otelde ne hijyen temizliği ne de sağlık önlemleri almıştır.

3: 8 saat yoldan gelen çocuklara buz gibi yenilmeyen bu makarna verilmiştir.

4: Durum hakkında, çocuklara hiçbir bilgi verilmemiştir.

5: Çocuklar corona dan gitmeyip te psikiyatrik vakalardan, veya bizim dilimizden intihar eden olursa bunun hesabı kimden sorulacak?

6: Belirsizlik ve bilgisizlikten çocuklar psikiyatrik semptomlar göstermektedir.”

Son olarak, Milletvekili İlhan Ahmet’in dediği hukuki açıyı aktarayım. Test yapılıp, negatif çıkan çocukların otelde tutulması hukuka aykırıymış. Evde 14 gün karantinaya alınmaları gerekiyormuş.

Atina’da yapılan uygulamanın aynısının burada yapılması gerekmiyor mu? Biz başka gezegenin çocuklarımıyız?

Sevgilerimle.

H.Mümin

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz