Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ VE İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ ŞEHİTLER İÇİN MEVLİD OKUTTU

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ VE İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ ŞEHİTLER İÇİN MEVLİD OKUTTU

16
0

İskeçe Türk Birliği ve İskeçe Müftülüğü, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nde, terör örgütü mensuplarının hain saldırıları sonucunda şehit düşen tüm askerler, polisler ve bu güne kadar Vatan uğruna şehit olan Mehmetçikler için 28 Eylül 2015 Pazartesi günü İskeçe Aşağı Mahalle Çınar Camii’nde Mevlid-i Şerif okuttu. 

Mevlid törenine Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Müftüsü sayın Ahmet METE ve İskeçe Türk Birliği Başkanı Av. Ahmet KURT’un yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu sayın Davut OCAK, Muavin Konsolos sayın Osman ŞAHİN, Muavin Konsolos sayın İrfan ÇETİN, Başkonsolosluk Mahalli Memuru sayın Ramadan DUBAN, Mustafçova Belediye Başkanı sayın Cemil KABZA, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) Başkanı sayın Av. Ahmet KARA, Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) Yönetim Kurulu Üyesi sayın Ergin KALENCİ, İskeçe SÖPA Başkanı sayın Nurettin KIYICI, İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Müdürü sayın Erkan İMAM EFENDİ, İskeçe Türk Birliği eski başkanları ve çok sayıda İskeçe’li soydaş katıldı. 

Mevlid töreninden sonra, İskeçe Türk Birliği Başkanı sayın Av. Ahmet KURT, BTTADK Başkanı ve İskeçe Müftüsü sayın Ahmet METE ve Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu sayın Davut OCAK birer konuşma yaptılar. 

Son olarak, cami çıkışında mevlid törenine katılan cemaate, İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu tarafından helva ikram edildi.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz