Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ GELENEKSEL KURBAN BAYRAMI AİLE GECESİ’Nİ İPTAL ETTİ

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ GELENEKSEL KURBAN BAYRAMI AİLE GECESİ’Nİ İPTAL ETTİ

21
0

İskeçe (Ksanthi) Türk Birliği her yıl düzenlediği Geleneksel Kurban Bayramı Aile Gecesi’ni iptal edildiğini açıkladı. İptal kararının, Türkiye’de son zamanlarda meydana gelen, asayişin,milli birlik ve beraberliğin teminatı olan Türk askerine ve polisine yönelik saldırılar ve ardı ardına gelen şehit haberlerinden dolayı iptal edildiği ifade ediliyor.

 

D U Y U R U – A Ç I K L A M A

Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nde, son zamanlarda meydana gelen, asayişin, milli birlik ve beraberliğin teminatı olan Türk askerine ve polisine yönelik saldırılar ve ardı ardına gelen şehit haberlerinden dolayı, İskeçe Türk Birliği΄nin her yıl düzenlediği Geleneksel Kurban Bayramı Aile Gecesi’ni iptal ettik.

İskeçe Türk Birliği camiası ve Batı Trakya Müslüman Türk toplumu olarak, Anavatanımız  Türkiye Cumhuriyeti’nde  neredeyse her gün polis ve askerler  şehit düşerken, babasını kaybeden çocukların gözyaşları dinmezken, eşinden, nişanlısından koparılan cesur Türk kadınının acıları yüreklerimizi dağlarken, ciğerparesini, kınalı kuzusunu sonsuzluğa uğurlayan anaların feryatlarının kalbimizi sızlattığı bu günlerde, eski başkanlarımızın da katılımıyla gerçekleşen yönetim kurulu toplantımızda, Kurban bayramının 3. gecesinde yapılması planlanan “Geleneksel Kurban Bayramı Aile Gecesi” etkinliğinin iptaline oy birliği ile karar verdik.

İskeçe Türk Birliği camiası olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nde, terör örgütü mensuplarının  hain saldırıları sonucunda şehit düşen tüm polislere ve askerlere Allah΄tan rahmet,  kederli ailelerine ve tüm Türk dünyasına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.

Bu vesileyle İskeçe Türk Birliği ve İskeçe Müftülüğü’nün, Türkiye Cumhuriyeti’nde şehit düşen polisler ve askerler için 28 Eylül 2015 tarihinde, İskeçe Aşağı Mahalle Çınar Camii’nde akşam namazını müteakip Mevlid-i şerif okutacağını, mevlid merasimimize tüm Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı mensuplarını davet ettiğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.

İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz