Ana Sayfa Avrupa ve Balkanlar İNGİLTERE DERNEĞİ’NDE YENİ YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ

İNGİLTERE DERNEĞİ’NDE YENİ YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ

21
0

İngiltere Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 28 Şubat 2016 tarihinde gerçekleşen 1.Olağanüstü 14. Genel Kurulu sonucu yeni Yönetim Kurulu’nu seçti.

28 Şubat 2016 tarihinde Londra Cafe House da gerçekleşen Genel Kurul toplantısı Divan Kurulu toplantısı Balkanlar, Çanakkale ve diğer cephelerde şehit düşenler için yapılan 1 dk. saygı duruşu ile başladı.

Mustafa Muhtar Küçük Başkanlığı’ndaki 13. Dönemin faaliyet, muhasebe ve denetim raporlarının okundu. Ardından raporlarla ilgili görüş belirtme takip etmiştir. Çok sayıda üyenin görüş ve düşüncelerini ifade etmesinden sonra yapılan oylamada 13. Dönem oy birliğiyle aklanmıştır. Devamında 14. Dönem Yönetim Kurulu ile diğer kurullar için oluşturulan listeler oybirliğiyle kabul edilmiştir.

Yeni kurulların seçimininden sonra Derneğin Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyelik durumunun tartışıldığı gündem maddesine geçilmiştir. Dernek ve ABTTF ilişkileri tarihsel süreç içerisinde ele alınarak Genel Kurul üyeleri tüm yaşananlar hakkında bilgilendirilmişlerdir. Değerlendirmelerin akabinde Genel Kurul’da yapılan oylamada, Derneğin maruz kaldığı haksızlıklar ve uygulamalar karşısında izlenecek politikaların belirlenmesinde rahat ve güvenle hareket edebilmeleri için yeni seçilen Dernek Yönetim Kurulu’na gerekli gördükleri halde ABTTF’den ayrılma yetkisi oybirliğiyle verilmiştir. Bu konuda gerekli açıklamaları Yönetim Kurulu yapacaktır.

Genel Kurul’da ayrıca, son yıllarda Derneğin artan üye sayısına paralel merkezi ve yerel idarelerin sivil toplum kuruluşlarına yönelik sağlanan maddi ve diğer imkanlardan yararlanma konusu gündeme gelmiş, yeni Dernek Yönetim Kurulu’nun Derneğin vakıf olma konusunda da bir çalışma yapması gerekliliği üyeler tarafından vurgulanmıştır.

Genel Kurulun son bölümünde üyelerin yeni görev alacak olan arkadaşlara destek ve başarı temennilerini dile getirmelerinden sonra konuşma yapan Ercüment Mustafaoğlu gençlerin bu davayı sahiplenmesi kadar gençlerin önünün açılmasını, kendilerine güven duyulmasının ve desteklenmesinin de çok önemli olduğunu, bu bağlamda kendilerini şanslı hissetiklerini, hep beraber güzel çalışmalar yapmak istediklerini ifade etti. Teşekkür konuşmasında sonra Genel Kurul Divan Başkanı Göktürk Yunusoğlu yaptığı kapanış değerlendirmesiyle son buldu.

İNGİLTERE BATI TRAKYA TÜRKLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ 14. YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMI

BAŞKAN

Ercüment Mustafaoğlu

BAŞKAN YARDIMCISI

Rıdvan Hacıbedel

GENEL SEKRETER

Metin Hacı Ömer

MÜHASIP ÜYE

Saim Hocka

TEŞKİLAT SORUMLUSU

Ayşegül Palazlı

HABERLEŞME VE SOSYAL AĞLAR KOORDİNATÖRÜ

Kadriye Mümin

SPOR SORUMLUSU

Ilhan Küçük

YEDEK ÜYELER

Ersan Mustafa İmam

Cüneyt Topçu

Bülent Yörük

GENÇLİK KOLU

Hüseyin Kabur

Ahmet Tahir

Mehmet Yörük

Mehmet Bati

Ertuğrul Salihoğlu

KADINLAR KOLU

Fatma Bekir Hacıbedel

Hande Barka

EĞİTİM VE KÜLTÜR KOLU

Nergis Darmon

Yalçin Raşitoğlu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz