Ana Sayfa Yunanistan Haber İmzalar Selanik’te Atıldı

İmzalar Selanik’te Atıldı

2
0

DEİK Türkiye-Yunanistan İş Konseyi ve SEVE Yunanistan İhracatçılar Birliği arasında İyi Niyet Memorandumu imzalandı.

3 Mart 2020 Salı günü Selanik’te, DEİK Türkiye-Yunanistan İş Konseyi ve SEVE Yunanistan İhracatçılar Birliği arasında İyi Niyet Memorandumu (MoU) imzalandı.

DEİK Türkiye-Yunanistan İş Konseyi Başkanı Levent Sadık Ahmet’in katıldığı Türk Yunan iş dünyasını bir araya getiren yuvarlak masa toplantısı Selanik’te Mediterranean Palace Hotel gerçekleştirildi.

Yunanistan ve Türkiye’nin seçkin iş insanlarını bir araya getiren toplantıyı, Yunanistan İçişleri Bakanlığı, Makedonya Trakya Bakan Yardımcısı Theodoros Karaoglu, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Başdanışmanı Aleksandros Aleksiadis ve T.C. Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan katılımlarıyla onurlandırdı.

Önümüzdeki dönemde gerçekleştirilmesi planlanan karşılıklı işbirliklerine odaklanılan toplantıda, ekonomik gelişmenin ve karşılıklı güven ilişkisinin önemi vurgulandı.

Ortak değerlerin önemi, komşuluk ilişkileri ve ekonomide kazan-kazan anlayışıyla hareket edilmesinin gerekliliği vurgulanırken, iki ülke iş dünyasının yakınlaşmasının, Türkiye ve Yunanistan için uzun zamandır arzu edilen bir hedef olduğunun da altı çizildi.

İmza töreni sonrasında kısa bir açıklama yapan DEİK Türkiye-Yunanistan İş Konseyi Başkanı Levent Sadık Ahmet şu ifadeleri kullandı. “DEİK Yunanistan İş Konseyi ile SEVE Yunanistan ihracatçılar Birliği arasında iyi niyet sözleşmesi imzadık. Kazan-kazan anlayışıyla ve ikili ekonomik ilişkilerimizi daha üst seviyelere taşıma hedefiyle ortak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz