Ana sayfa Batı Trakya Haberler ILICA YUKARI MAHALLE HATİM MERASİMİ COŞKUSU YAŞANDI

ILICA YUKARI MAHALLE HATİM MERASİMİ COŞKUSU YAŞANDI

16
0

İskeçe Seçilmiş Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Ilıca Yukarı Mahalle Kur’an Kursu öğrencilerinin icra ettikleri hatim töreni düzenlendi.

31 Mayıs Cumartesi günü kurban kesimi duasına Faziletli Müftü Ahmet Mete’nin yanı sıra Milletvekili Hüseyin Zeybek, yeni seçilen Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza  ve çevre köylerden çok sayıda gelen cemaat katıldı.

Pazar günü, etraf köylerden gelen kalabalık bir cemaatle çok görkemli geçen hatim töreninde; Faziletli Müftü Ahmet Mete’nin başka etkinlikte olması nedeniyle Müftülük adına Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu yer aldı.

Bunun yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu’ndan  Muavin Konsoloslar Sayın Alper Atak ve Murat Ertaş, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Asbaşkanı ve sabık milletvekili Ahmet Faikoğlu, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ramadan Nizam, yeni seçilen Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza, DEB Partisi yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve kalabalık bir cemaat katıldı.

Hatim törenine Türkiye’den katılan kurra hafız Mehmet Akgül hocanın okuduğu etkileyici Kur’an-ı Kerim’le coşkulu anlar yaşandı.

Ahmet Hraloğlu’nun hatim duasının ardından, Muavin Konsolos Sayın Alper Atak, İskeçe Türk Birliği Başkanı ve Mustafçova Belediye Başkanı birer selâmlama konuşması yaparak tören sona erdi. Öğle namazından sonra halka etli pilav ikram edildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here