Ana sayfa Batı Trakya Haberler İLHAN AHMET: “ÖNCELİĞİMİZ DAR GELİRLİ VE YARDIMA MUHTAÇ AİLELERE YARDIM ELİ UZATMAK”

İLHAN AHMET: “ÖNCELİĞİMİZ DAR GELİRLİ VE YARDIMA MUHTAÇ AİLELERE YARDIM ELİ UZATMAK”

18
0

POTAMİ Rodop Milletvekili İlhan AHMET, Gümülcine Belediye Başkanı Yorgos Petridis’i makamında ziyeret etti. İlhan AHMET ile Yorgos Petridis arasında gerçekleşen görüşmede, ekonomik krizin bölge insanına olumsuz etkileri masaya yatırılarak, bölgede artan işsizlik sayısı ve gittikçe düşen gelir düzeyi karşısında zor günler geçiren dar gelirli ailelerin sosyal refahı için acil önlemler alınması gerektiği dile getirilerek, ne tür projeler geliştirilebilceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. 

Görüşmede, ülkenin içinden geçtiği ekonomik krizin etkilerinin, Yunanistan’ın en geri kalmış bölgelerinden olan Doğu Makedonya Trakya Bölgesi’nde de çok ağır hissedildiğini söyleyen İlhan AHMET, bu zor dönemde toplum içinde sosyal yardımlaşmanın öneminin daha da önplâna çıktığını belirtti.

Ayrıca Milletvekili İlhan AHMET, elektrik ve su faturalarını, sağlık ve sigorta aidatlarını, gayrimenkul ve araç vergilerini, kira bedellerini ödeyemecek durumda olan dar gelirli, yoksul, yardıma muhtaç ailelere yardım eli uzatacak bir sosyal yardım çalışmasının hazırlığı içinde olduğunu dile getirerek, bu konuda Gümülcine Belediyesi iled  işbirliği yapmaya hazır olduğunu ifade etti. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here