Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İLHAN AHMET: “KERAMARİS GÖZÜNÜ ŞİMDİ DE AZINLIK ÖĞRETMENLERİNE DİKTİ!!”

İLHAN AHMET: “KERAMARİS GÖZÜNÜ ŞİMDİ DE AZINLIK ÖĞRETMENLERİNE DİKTİ!!”

19
0

Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, yayınladığı yazılı açıklamada, “Keramaris gözünü şimdi de Azınlık öğretmenlerine dikti!!” ifadelerine yer veriyor.

İlhan Ahmet’in açıklaması şu şekildedir.

Azınlık okullarına Türkçe yasağı getiren uygulamanın başrolündeki Eğitim Müdürü Keramaris, Azınlık eğitim camiasında ve tüm Azınlık kamuoyunda yükselen tepkilerin ardından durumu düzelteceğine, açıklamalarıyla çam devirmeye devam ediyor.

Keramaris’in son açıklaması, göreve geldiği günden itibaren Azınlık eğitim sisteminde acemice yapmaya çalıştığı tüm müdahalelerin ardından olduğu gibi okullara getirmeye hedeflediği Türkçe yasağı uygulamasının ardında da “özrü kabahatinden büyük” dedirtecek türden oldu.

Çalakalem hazırlanan açıklamasında Keramaris’in, kararını haklı gösterme gayretiyle bu kez Azınlık öğretmenlerini hedef tahtasına koyduğunu hayretle görüyoruz. Öyle ki, Azınlık öğretmenlerini tabiri caizse günah keçisi yapan Keramaris, okullarda Türkçe’yi yasaklayan emre imza atmasının nedeni olarak, güya bazı öğretmenlerin bazı okullarda Yunanca’yı hiç bir surette kullanmamasını gösteriyor.

Azınlık öğretmelerini açıkça suçlayan ve töhmet altında bırakan Keramaris’e, Azınlık öğretmenlerinin, öğrencilerinin ve okullarının dahası Azınlığın geleceğini şekillendirecek bu üçlü sacayağanın kimsenin ne oyuncağı ne de deneme tahtası olmadığını bir kez daha şiddetle hatırlatmak isterim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz