Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İLHAN AHMET: “HÜKÜMET, AZINLIK EĞİTİMİ’NİN SORUNLARINA KARŞI CİDDİYETTEN UZAK”

İLHAN AHMET: “HÜKÜMET, AZINLIK EĞİTİMİ’NİN SORUNLARINA KARŞI CİDDİYETTEN UZAK”

20
0

Rodop Milletvekili İlhan AHMET, Rodop – Meriç İlleri S.Ö.P.A. Mezunu Öğretmenler Derneği’ni ziyaret etti. Milletvekilinin derneğin yeni başkanı ve yönetim kurulu üyelerine gerçekleştirdiği nezaket ziyaretinde, Azınlık eğitimiyle ilgili öncelikli konular da ele alındı.

Milletvekili İlhan AHMET, Azınlık eğitiminin günümüzdeki ve gelecekteki durumunun değerlendirilmesinde hükümetin umursamaz ve ciddiyetten uzak tutum takındığını ifade etti.

Milletvekili, eğitim alanında acil iyileştirme bekleyen düzenlemelerin yapılmasında da çözümden uzak tavır sergilenmeye devam edildiğini belirterek, “Azınlık toplumu için son derece önemli olan eğitim konusunda hükümetin bu duruşu, sorunların boyutunun daha da büyümesine yol açmaktadır” diye konuştu.

“Eğitim camiasındaki tüm aktörlerle Azınlık eğitimi için çalışmaya devam edeceğiz”

Öte yandan milletvekili, dernek yönetimi tarafından faaliyetleri hakkında bilgilendirilerek, yeni dönemde yönetimin tüm gücüyle Azınlık eğitim sisteminin güncel sorunlarının çözümüne odaklanacağı belirtildi. Bu kapsamda okullardaki boş kadro açıklarının giderilmesi vb nin yanısıra kurumsal yapıdaki sorunların çözümü için öngördükleri öneri ve talepleri içeren bir çalışmanın hazırlığı içinde oldukları dile getirildi.

Rodop Milletvekili İlhan AHMET’te, eğitim camiasındaki tüm aktörlerle bir bütün olarak yeni dönemde de Azınlık eğitimi için girişimlerde bulunmaya devam edeceğini bir kez daha belirtti.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz