Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “III. Bilişim Şenliği” Bulatköy’de Gerçekleşti

“III. Bilişim Şenliği” Bulatköy’de Gerçekleşti

4
0

“III. Bilim Şenliği” 29 Haziran Cumartesi günü Bulatköy’de gerçekleşti.
Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’nin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile birlikte düzenledikleri “III. Bilim Şenliği” 29 Haziran Cumartesi günü Bulatköy’de gerçekleşti.
Bulatköy Kiraz Festivali alanında gerçekleştirilen etkinlikte bir konuşma yapan Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, “Batı Trakya’nın kanayan yarası eğitimdir. Bunu herkes biliyor. Biz bu mücadelemizden asla ayrılmıyoruz. Bu çizdiğimiz yol haritasında ısrarla yürümeye devam ediyoruz. Hatta ilim Çin’de bile olsa gidip buluyoruz” diyerek eğitime ne kadar önem verdiklerini bir kez daha kanıtladı.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile birlikte uygulanan uzaktan eğitim projesinin sona ermesiyle birlikte çocuklara yönelik düzenlenen şenlikte çocuklar çeşitli deneyler, bilimsel etkinlikler, tiyatro, skeç gösterileri ve şiirler okudular.
Etkinliğe Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Bünyamin Bacak, Eğitim Fakültesi Dekanı Salih Zeki Genç, Çanakkale Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’ndan Muavin Konsolos İbrahim Işık, Rodop eski milletvekili ve BAKEŞ Başkanı Ahmet Hacıosman, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Rodop Milletvekili adayı Mustafa Katrancı, yeni seçilen Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin, Selanik Öğretmenler Derneği Başkanı Salih Ahmet, BTTÖB Genel Sekreteri Asime Hasanoğlu katıldı.
Etkinlik sonunda uzaktan eğitim projesinde yer alan 64 öğrenciye çeşitli hediyeler verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz