Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İHLAS VAKFI İLE BATI TRAKYA EĞİTİM VAKFI ORTAK EĞİTİM PROJELERİ YÜRÜTECEK

İHLAS VAKFI İLE BATI TRAKYA EĞİTİM VAKFI ORTAK EĞİTİM PROJELERİ YÜRÜTECEK

25
0

Türkiye’nin önde gelen STK’larından biri olan İhlas Vakfı’nın Mütevelli Heyeti, Batı Trakya Eğitim ve Araştırma Vakfı Başkanı Musa Yurt ile bir araya geldi.

Batı Trakya Vakfı’nın İstanbul Zeytinburnu’nda bulunan merkezinde gerçekleşen görüşmede İhlas Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Av. Mehmet Okyay’a Mütevelli Heyet Üyesi Hüseyin Şener, İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hami Koç ve İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Azmi Aksoy eşlik etti.

Görüşmede Yurt; Batı Trakya Eğitim ve Araştırma Vakfı hakkında bilgiler verdi. Vakfın Batı Trakya’dan göç ederek İstanbul’a yerleşmiş Batı Trakyalılara hizmet etmek amacıyla kurulduğuna değinen Yurt, halen eğitim, kültür ve sosyal alanlarda onlara yardımcı olmak maksadıyla hizmete devam ettiklerini ifade etti. Yurt, İhlas Vakfı ile müşterek eğitim konularında birlikte projeler geliştirmekten memnun olduklarını da sözlerine ekledi.

Okyay da Batı Trakya Eğitim Vakfı ile birlikte Edirne ve Batı Trakya’da müşterek eğitim kurumları ve öğrenci yurtları açılması konusunda görüş birliğine vardıklarını belirtti. İlk etapta Edirne’de inşaatı bitirilen İhlas Vakfı Öğrenci Yurdu’nun bitişiğinde bulunan binanın bir katını Batı Trakya Türklerine ayıracaklarının altını çizdi.

Görüşmenin sonunda İhlas Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Av. Mehmet Okyay, günün hatırası olarak merhum Hattat Cemil Bilgiç’in istif hat yazısı örneklerinden olan İmamı Rabbani Hazretleri’nin ismi yazılı olan tabloyu Musa Yurt’a takdim etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz