Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İGUMENİÇA’DAN HAREKET EDEN FERİBOTTA YANGIN ÇIKTI! (YOLCULARIN İSİM LİSTESİ)

İGUMENİÇA’DAN HAREKET EDEN FERİBOTTA YANGIN ÇIKTI! (YOLCULARIN İSİM LİSTESİ)

18
0

Yunanistan’dan İtalya’ya 473 yolcusuyla sefer yapan feribotta yangın çıktı. Patra’dan yolculuğuna başlayan ve İgumeniça’dan geçerek yolcu alan Adriyatik denizinde seyreden feribottaki yolcular için kurtarma operasyonu başlatıldı.

Yunanistan’dan İtalya’ya 473 yolcusuyla sefer yapan arabalı feribotta yangın çıktı. Adriyatik denizinde seyreden feribottaki yolcular için kurtarma operasyonu başlatıldı. Feribotta 54 Türk vatandaşı da bulunuyor.

AP’nin haberine göre yakınlarda bulunan gemilerden, Yunanistan’ın Korfu adası açıklarında bulunan İtalyan bandıralı Norman Atlantic isimli feribottan yolcuların tahliyesi için kurtarma çalışmalarına katılması istendi.

54 TÜRK YOLCU

Gemide 473 yolcu ve 55 mürettebat bulunduğu ifade ediliyor. Yunan Mega televizyonu yolculardan 54’ünün Türk olduğunu bildirdi.

Yunanistan’ın Patras limanından yola çıkan feribot İgumeniça’dan yolcu ve TIR aldıktan sonra İtalya’nın Ancona limanına gidiyordu.

Reuters, feribottan 150 yolcunun kurtarıldığını ancak şiddetli rüzgar ve denizin dalgalı olması sebebiyle gemilerin feribota yanaşmakta güçlük çektiğini bildirdi. Feribotta yaralı yolcu bulunmadığı öğrenildi.

“GİDECEK YERİMİZ YOK”

Feribotun Yunan yocularından basına bilgi veren bir yolcu geminin alt güvertesinde yangının halen devam ettiğini anlattı. Filikaların yangının meydana geldiği yerde bulunduğunu anlatan yolcu, “Bizim için gidecek hiçbir yer yok. Alt güvertede sıcaklıktan otürü yürümek mümkün değil” dedi.

200 ARABA TAŞIYOR

Deniz Ticareti Bakanı Miltiadis Varvitsiotis, 150 kişiyi taşıyan bir filikanın suya indirildiğini ancak şiddetli rüzgar nedeniyle bu kişilerden sadece 35’inin bir kargo gemisine aktarılabildiğini belirtti.

İtalyan bandıralı ‘Norman Atlantik’ isimli feribot Yunan ANEK firmasına ait. Feribotta yolcuların yanı sıra 200 kadar araç bulunuyordu.

YOLCULARIN LİSTESİ:

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz