Ana Sayfa Batı Trakya Haberler HÜLYA AKINCI HANIMEFENDİDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

HÜLYA AKINCI HANIMEFENDİDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

27
0

Kırköy Kültür, Eğitim ve Spor Derneği ova kadınlar kolunun düzenlediği çay gecesi yoğun katılımla gerçekleşti. İskeçe’nin ova bölgesindeki etkinliğe T.C.Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı’nın eşi Hülya Akıncı hanımefendi de katıldı. Bayan Hülya Akıncı’nın Kırköy Kültür, Eğitim ve Spor Derneği ova kütüphanesine coçuklara ve kadınlara yönelik kitaplar hediye etmesi ise bölgede büyük mutlulukla karşılandı.

Bölge bayanları tarafından yoğun ilgi gören çay gecesi, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı’nın eşi Hülya Akıncı hanımefendi ve Başkonsolosluk gorevlilerinin eşleri ile platformdaki bütün kadın dernekleri ve ova kadınların katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış konusmasını, Batı Trakya Azınlığı Kadın Platformu’nun yeni sözcüsü ve Ova Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Saliemin’in yaptığı konuşmada
birlik, beraberliğin önemine değinip kendi öz birliğimizi kaybetmemek adına tarih ve kültürümüze sahip çıkılmasını vurguladı. Akabinde sırasıyla bütün kadın kolları başkanları selamlama konuşması yapıp kendilerini tanıttı.

“Çocuklarınızı dini ve milli değerlerimize göre yetiştirin”

Etkinliğe katılan Hülya Akıncı hanımefendi yaptığı selamlama konuşmasında, aynı konuları daha toparlayıcı şekilde destekledi ve Türk Kültürü‘nün zenginliğinden, özellikle de Batı Trakya’da dini ve milli değerlerimizin ve zenginliklerle dolu olan kültürel mirasımızın özenle yaşatılarak gelecek nesillere aktarılmasında herkesin canla başla çalışması gerektiğine vurgu yaptı.

Kendilerinin Batı Trakya’ya geldiği günden beri Batı Trakya’da birçok bölgeye giderek, bayanlarla birlikte yaptıkları kültürel faliyetlerden büyük keyif aldığını, bunu yaparken de annelerin çocuklarını, tertemiz olan dini ve milli değerlere göre yetiştirmelerinin önemine sürekli vurgu yapması herkes tarafından büyük beğeni ile karşılanıyor.     

Hülya Akıncı, Kırköy kültür, eğitim ve spor derneği ova kütüphanesine coçuklara ve kadınlara yönelik kitaplar hediye etti. Ova kadınlarıda Hülya Akıncı hanımefendiye el emeği, göz nuru iğne oyası fler hediye etti.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz