Ana sayfa Batı Trakya Haberler HÜSEYİN ESAT: “TÜTÜN ÜRETİCİLERİ ÜRÜNLERİNİ TESLİM ETMEKTE ACELE ETMESİNLER”

HÜSEYİN ESAT: “TÜTÜN ÜRETİCİLERİ ÜRÜNLERİNİ TESLİM ETMEKTE ACELE ETMESİNLER”

11
0

Tütüncüler Kooperatifi Başkanı Hüseyin Esat tütün üreticileri, ürünlerinin kaliteli olmasına rağmen tüccar tarafından düşük fiyat verilmesi halinde ürünlerini teslim etmek zorunda olmadıklarını söyledi.

BİRLİK gazetesine özel açıklamalarda bulunan Kooperatif Başkanı Hüseyin Esat, dün itibariyle tütün alımının gerçekleştirildiği bazı depoları gezerek incelemelerde bulunduğunu, bu yılki tütün fiyatlarında geçen yıla oranla belirgin bir artış beklediklerini ifade etti.

Üreticiler tüccarlardan teşvik primi almış olsalar bile ürünlerini teslim etmeyebilirler

Tütün üreticileri tüccarlar tarafından kendilerine tatmin edici fiyat verilmediği takdirde mallarını teslim etmeyebileceklerini ve Kooperatif yetkilileri ile temasa geçerek itirazda bulunabileceklerini belirten Başkan Esat; üreticilerin tüccarlarla ön anlaşma yada tüccardan teşvik primi almış olsalar bile ürünlerinin kalitesine güvendikleri takdirde istedikleri şekilde hareket edebileceklerini söyledi. Ayrıca malına güvenen üreticilerin teslimat konusunda acele etmemelerini belirten Esat, eğer kendilerini tatmin edici fiyatları gördükleri takdirde mallarını teslim edebilir ifadelerine yer verdi.

Milletvekillerin tütün konusuna yaklaşımlarına ilişkin olarak kendileriyle gerekli ve detaylı bir diyalog kurmadıklarını da belirten Koopratif Başkanı Esat, dolayısıyla milletvekillerin bu konuda Kooperatif kadar bilgi sahibi olamadığını dile getirdi.

Primler konusunu görüşmek üzere Brüksel’e gidiyor

Kooperatif olarak primler konusunda almış oldukları kararların var olduğunu söyleyen Esat, önümüzdeki Pazartesi günü Yunanistan’dan 3 kişilik bir grup halinde Brüksel’e gideceklerini ve orada tütün primlerinin devam etmesi yönünde bazı parlamenterlerle görüşeceklerini ifade etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here