Ana Sayfa Batı Trakya Haberler HİLTON ATİNA SATILIK

HİLTON ATİNA SATILIK

20
0

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın kalbinde yer alan Hilton Oteli satılacak.

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın kalbinde yer alan Hilton Oteli satılacak. 53 yıldır hizmet veren Hilton Atina’nın yüzde 97,3’ünü elinde bulunduran Alpha Bank, 180 milyon Euro fiyat belirlenen otel için 11 Mart’a kadar teklif sunulması çağrısında bulundu.

Atina’nın kalbinde elverişli bir konumda 53 yıldan bu yana hizmet veren Hilton Atina, satışa çıkarıldı. 506 odası, 22 toplantı ve etkinlik salonu, alışveriş mağazaları, yüzme havuzu gibi bir çok imkanı bünyesinde bulunduran Akropolis manzarasına sahip otelin sahibi Alpha Bank, Atina Borsası’na satışa ilişkin sürecin başladığını bildirdi.

Uluslararası düzeyde hizmet sunan Hilton Atina’ya üst düzey nitelikli turizm yatırımcısının ilgi göstermesi bekleniyor. Satış süreci, Citigroup Global Markets’in danışmanlığında yürütülecek. Uluslararası otel işletmecileri, gayrimenkul şirketleri ve özel girişimcilerin ilgi göstermesi beklenen yatırıma 11 Mart 2016 tarihi ve Londra saati ile 12:00’a kadar teklifte bulunulabilecek. Alpha Bank, verilecek tekliflerin ardından yatırımcılar arasından seçimde bulunacak. Hilton Atina için belirlenen satış rakamının 180 milyon Euro olduğu belirtiliyor.

ÖNEMLİ ORGANİZASYONLARA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

1957 yılında inşasına başlanan ve Nisan 1963’te üç gün süren açılış etkinliklerinin ardından hizmet vermeye başlayan Hilton Atina’nın açılışında bir konuşma yapan zincirin kurucusu Conrad Hilton, “Hilton Atina’nın dünyanın en güzel Hilton Oteli olduğunu söyleyenlere katılıyorum.” ifadelerini kullanmıştı. Otelin inşası için o dönemde 15 milyon dolar yatırım yapılmıştı.

Hilton Atina, 2004 Atina Olimpiyat Oyunları sebebiyle 2003 yılında bütünüyle elden geçirilerek yenilenmişti. Otele 84 odadan oluşan ilave bir kat da eklenmişti. Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin resmi merkezi olarak işlev görmüştü. Hilton Atina, 16 bin metrekarelik bir alana sahip. Yeni yatırımcı istediği taktirde ilave inşaat alanına da sahip.

2015 KÂRI 2,3 MİLYON EURO

2015 yılının ilk 9 aylık döneminde vergi öncesi kârı 5,4 milyon Euro, 2014 yılı aynı döneminde ise 5 milyon Euro olmuştu. 2015’te vergi sonrası kârı 2,3 milyon Euro olarak gerçekleşmişti. Geçen yıl 9 aylık dönemde işletme maliyeti 23,1 milyon Euro, 2014 yılında ise 22,3 milyon Euro olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz