Ana sayfa Avrupa ve Balkanlar HERZOGENAURACH DERNEĞİNİN AİLE GECESİNE YOĞUN İLGİ

HERZOGENAURACH DERNEĞİNİN AİLE GECESİNE YOĞUN İLGİ

10
0

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi Herzogenaurach Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 6 Nisan 2013 tarihinde Aile Gecesi düzenledi. Memleket hasreti çeken hemşehrilerini tek bir çatı altında birleştirmek ve Batı Trakya şarkıları ile eğlendirmek amacı ile düzenlenen aile gecesine Bavyera Eyaleti’nde yaşayan Batı Trakya Türkleri yoğun ilgi gösterdi.

Cumartesi günü düzenlenen aile gecesine ABTTF üyesi Bavyera Batı Trakya Türkleri Derneği, Bavyera Eyaleti Batı Trakya Türkleri Aile Birliği, Schweinfurt Batı Trakya Türk Aile Birliği, Fürth/Nürnberg Batı Trakya Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Feuchtwangen Batı Trakya Türk Kültür Derneği, Schwabach ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticileri katıldılar.

T.C. Nürnberg Başkonsolosu Ece Öztürk Çil’in de iştirak ettiği aile gecesine Herzogenaurach siyaseti, bürokrasisi ve iş dünyasından isimler de katıldılar. Batı Trakya’dan SYRIZA İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek ile İskeçe Türk Birliği Başkanı Av.Ahmet Kara’nın yazılı mesaj göndererek tebrikte bulundular. Gecede Hristiyan Demokrat Birliği (CDU) Hagen federal milletvekili adayı Batı Trakya Türklerinden Cemile Yusuf ile Hannover ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Aile Birliği Başkanı Özkan Reşit de mesaj gönderdiler. Alman gazetecilerin ve Avrupa’daki Türk basınından Hürriyet Avrupa’dan Taner Tüzün, İmaj Dergisi Sahibi ve Genel Müdürü Ali Boz de geceye katıldılar.

Gecede konuşma yapan Dernek Başkanı Bülent Ekrem ve T.C. Nürnberg Başkonsolosu Ece Öztürk Çil Batı Trakya Türklerinin birlik ve beraberlik içerisinde olmalarının öneminin altını çizdiler. Başkonsolos, “Sizlerle kucaklaşmayı arzu ediyordum. Sizler bizim toplumumuzun bir parçasısınız.” dedi.

Herzogenaurach Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kurulduğu 1991 yılından 2013’e kadar gerçekleştirdiği çalışmaların görsel bir sunum ile misafirlere sunulduğu gecede Batı Trakya Türkleri ve diğer tüm misafirler Rumeli Türkleri Türk Sanat Müziği grubunın türkülerini hep bir ağızdan söylediler. Geceye müzik öğretmeni Sebahattin Yamen’in yönetimindeki müzik grubu ise ayrı bir renk kattı. Tüm misafirler gecenin geç saatlerine kadar eğlendiler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here