Ana sayfa Batı Trakya Haberler HAZIRLADILAR PAKETLEDİLER GEMİYLE VOLOS’A GÖNDERİYORLAR

HAZIRLADILAR PAKETLEDİLER GEMİYLE VOLOS’A GÖNDERİYORLAR

22
0

ABD Yunanistan’a 70 adet OH-58D Kiowa Warrior savaş helikopterini hazırladı, paketledi ve gemiyle Volos’a gönderiyor.

ABD tarafından Yunanistan’a hibe olarak verilen 70 adet OH-58D Kiowa Warrior savaş helikopterinin paketleme, yükleme işlemlerini takip etmek ve teslim almak üzere Yunan Ordusu özel ekibi şu an Amerika’da bulunuyor. Ekip helikopterlere Yunan ulusal amblemi ve yan numaralarını monte etti ve yükleme çalışmalarına başladı.

Yunanistan Kara Kuvvetleri Havacılık gücüne güç katacak ve özellikle de Kuzey Ege bölgesinde güç dengelerini değiştirecek olan bu yeni takviye oluşumun, Thessalya bölgesi Stefanovikio’da bulunan 1. Kara Kuvvetleri Havacılık Tugayı Saldırı Helikopter Taburu’nda konuşlanması bekleniyor.

7

0 helikopterin yanısıra 24 adet Allison T63-A-700 motor ile birlikte helikopterlerin yedek parçaları da geliyor. Bununla birlikte Yunanistan’ın satın aldığı CH-47D Chinook nakliye helikopterinden 10’ncusu aynı gemiyle yola çıkacak. Geminin Nisan ayının ikinci haftası Volos’ta olması bekleniyor.

70 adet OH-58D Kiowa Warrior savaş helikopterinden 36’sı tam teşekküllü savaşacak durumda olacak. 10 adeti ise telsiz haberleşme sistemlerinden birinden yoksun olarak eğitim amaçlı hizmet verecek. Diğerlerinin de yedek parça olarak kullanılması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here