Ana Sayfa Batı Trakya Haberler HASTANEYE GİDEN HASTALAR 25 EURO PARA ÖDEYECEK

HASTANEYE GİDEN HASTALAR 25 EURO PARA ÖDEYECEK

13
0

Ekonomik darboğazda bulunan ülkede tasarruf amacıyla devlet harcamalarının azaltılması çabaları kapsamında hastanelere gelen hastalardan katılım payı olarak 25 Euro ücret alınması kararlaştırıldı.

Yunanistan Sağlık Bakanı Andonis Georgiadis, AB ve IMF ile imzalanan yardım anlaşması (Memorandum) gereğince 2014 yılından itibaren başlayacak uygulama kapsamında, tüm hastalardan tedavi giderlerinin paylaşılması amacıyla hastanelere geldiklerinde 25 Euro ücret alınacağını açıkladı.

Georgiadis bu uygulamanın sağlık alanındaki giderlerinin azaldığını göstererek, Troyka ile yeni müzakere kapılarının açılmasına yardımcı olacağını savundu.

Bu çerçevede devlet hastanelerinde görevli doktorlarla ilgili kontrol ve denetimlerin de yoğunlaştırılacağını belirten Georgiadis, kurallara uymayan doktorların sağlık sisteminden atılacağını söyledi.

Georgiadis, yapılan kontrollerde bazı doktorların ticari amaçla belirli firmaların ilaçlarını yazdıklarının tespit edildiğini belirterek, bu doktorların mal varlıklarıyla ilgili ‘Nereden Buldun’ yasasının uygulanacağını kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz