Ana sayfa Batı Trakya Haberler HARMANLIK AZINLIK EĞİTİM, KÜLTÜR VE SPOR DERNEĞİ AZINLIK BASINIYLA BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

HARMANLIK AZINLIK EĞİTİM, KÜLTÜR VE SPOR DERNEĞİ AZINLIK BASINIYLA BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

12
0

Harmanlık Azınlık Eğitim, Kültür ve Spor Derneği Azınlık basınıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı, Harmanlık Azınlık Eğitim, Kültür ve Spor Derneği Başkanı İdris Hasan’ın Derneğin faliyetleri hakkında konuşması ile başladı. Başkan, dernek yönetimi olarak ne tür çalışmalar yaptıklarını aktardı. Başkanın ardından diğer yönetim kurulu üyeleri de söz alıp çalışmalar hakkında fikirlerini belirttiler.

Dernek yöneticileri özellikle mahallenin alt yapı sorunları, okul ihtiyacı, Kırmahalle ve Mastanlı ilkokullarda eğitim gören öğrencilerin taşınması konularına değindiler ve resmi olarak kurumlarla yaptıkları girişimleri belgeleriyle gazetecilere gösterdiler.

Son günlerde sosyal paylaşım sitelerinde “Harmanlık Mahallesi’ne Okul İstiyoruz” hareketi ile ilgili de görüşlerini belirten Dernek yönecilileri, okulun yapılması için uzun zamandan beri girşimlerde bulundukları, Azınlık Milletvekilleri ve Gümülcine Belediyesi’yle istişare ettiklerini, ancak uzun ve karmaşık bir bürokratik süreçte beklenilen sonucun alınmadığını bunun da bazı nedenlerinin olduğunu aktardılar. Okulun açılmasından yana olduklarını belirten Dernek yöneticileri, bunun Dernek çatısı altında başlatılan bir hareket olduğunu, bu sosyal paylaşım sitelerinde “Harmanlık Mahallesi’ne Okul İstiyoruz” hareketinin yalnız hareket etmelerine bir anlam veremediklerini dile getirdiler.  

Harmanlık Azınlık Eğitim, Kültür ve Spor Derneği Başkanı İdris Hasan BİRLİK Gazetesi’ne şu açıklamalarda bulundu:

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x20brmw_harmanlik-azinlik-egitim-kultur-ve-spor-dernegi-baskani-idris-hasan_news

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here