Ana sayfa Batı Trakya Haberler HALİT MEHMET: “BANA MUHALİF OLANLARIN İÇİNDE İSTİHBARATIN BİLE ADAMLARI VAR”

HALİT MEHMET: “BANA MUHALİF OLANLARIN İÇİNDE İSTİHBARATIN BİLE ADAMLARI VAR”

9
0

Kozlukebir Belediyesi Birlik Gelişim Listesi Başkanı Halit Mehmet BİRLİK gazetesine özel açıklamalarda bulunarak, önümüzdeki yerel seçimlerde tekrar Belediye Başkan adayı olacağının sinyalini verdi. Ayrıca önümüzdeki yerel seçimlerde uygulanması öngörülen yeni seçim sistemini de değerlendiren Halit Mehmet, bu seçim sisteminin daha çok güçlü adayların işine yarayabileceğini düşündüğünü ifade etti.

Son yerel seçimlere ilişkin de açıklamalarda bulunan Mehmet, bazı çevrelerin kendisinin Başkan olmasını istemediğini, bunun sebebinin de kendisinin bu çıkar çevrelerine hiç bir şekilde taviz vermediğini, onların güdümünde olmadığını ve bundan sonra da olmayacağını söyledi.

Belediye Başkan adaylığıyla ilgili olarak öncelikle yeni yasanın ne şekilde olacağını beklediklerini, seçim çalışmalarının da bu yönde devam edeceğini söyleyen Halit Mehmet; “Öncelikle benim niyetim, arkadaşlar arasında bir araya gelip karşılıklı istişare ederek, genç ve tahsilli birilerinin listeye Başkanlık etmesini arzu ediyorum. Ancak bu görev benim üzerime kaldığı takdirde ben de bu görevi yürütmeye hazırım.” ifadelelerine yer verdi.

Öte yandan kendisine muhalif olan çevrelerle devamlı yıllardan beri mücadele içinde olduğunu, bunların bir toplama grubu olduğunu ve bunların içerisinde istihbaratın bile adamları olduğunu söyleyen Halit Mehmet; “Bu seçimlerde önemli olan halkın nabzını tutmak ve körü körüne bu işte varım demenin gereği yok.” şeklinde konuştu.

“Belediye Başkanı İbrahim Şerif’in hiç bir başarısı yok”

Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif’in çalışmalarını da değerlendiren Halit Mehmet; “Şu anda Belediye Başkanı İbrahim Şerif’in hiç bir başarısı yok. Bizler ana muhalefet olarak iktidarın hiç bir başarısını göremedik. Ancak ben ana muhalefet başkanı olarak da kendilerine zorluk çıkartıcı bir muhalefet de yapmadım. Çünkü kendilerinin hiç bir şey yapmadığını görüyorum. Üstelik kendilerine daha önce başkan olduğum dönemden yaklaşık 2 milyon 700 bin Euro’luk bir para kalmıştı. İktidar, bu parayı gerektiği şekilde kullanamadı ve diğer su projelerini de uygulamaya geçiremediler. Hatta Belediye Başkanı’nın kendisi bile bu parayı başka yerlere harcadığını itiraf etti. Mevcut iktidar, bizlerin su ile ilgili hazırlamış olduğumuz projeleri bile değiştirerek, kendi projelerini uygulamaya sokmak istediler, ne yazık ki bunu bile beceremediler. Öte yandan belediye köylerine baktığımızda, hiç bir yatırım yada alt yapı çalışmalarının yapılmadığını her şeyin eski halinde durduğunu görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Tek suçum halkıma yardımcı olmak

Bu seçimlerde daha çok genç bir kadronun oluşmasını arzu ettiğini, kendisinin yada başka bir ismin başkanlığında seçimlere katılacaklarını belirten Halit Mehmet, son seçimlerde seçilememesinde halktan kesinlikle şikayetçi olmadığını, kendisine bazı çıkar çevrelerin engel olduğunu ifade etti. Ben hiç bir kimseden çekinmiyorum ve bu durum da bazı çevrelerin hoşuna gitmiyor diyen Mehmet; artık tüm bu olup bitenleri halkın gördüğünü ve kendisinin tek suçunun halkına yardımcı olmak istediğini dile getirdi.

Bu halka minnettarım ve belediye başkanlığından da hiç bir beklentim yok

Son olarak bazı çıkar çevrelerinin kendisini açıkça istemediğini, çünkü devamlı halkın nabzını tuttuğunu ifade eden Halit Mehmet, bu halka da minnettar olduğunu ve belediye başkanlığından da hiç bir beklentisinin olmadığını sözlerine ekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here