Ana Sayfa Batı Trakya Haberler HACIOSMAN: “OYUMLA HÜKÜMETİ DESTEKLİYOR, ÜLKEMİZİN KRİZDEN KURTULACAĞI GÜNLERİN UZAK OLMADIĞINA İNANIYORUM”

HACIOSMAN: “OYUMLA HÜKÜMETİ DESTEKLİYOR, ÜLKEMİZİN KRİZDEN KURTULACAĞI GÜNLERİN UZAK OLMADIĞINA İNANIYORUM”

18
0

Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman, Hükümete güven oyu verilmesi çerçevesinde 10 Ekim Cuma günü gerçekleşen Meclis Genel Kurulu’nda söz alarak aşağıdaki konuşmayı yaptı. hacıosman konuşmasında, “Ben diyaloğa ve işbirliğine inanan bir insanım. Olumlu adımların atıldığını görmek için bekliyorum. Oyumun siyasi ağırlığını bildiğim için, bölgemdeki sorunların ve Azınlık sorunlarının çözüme ulaştığını görmek istiyorum.  Ülkemizi siyasi maceralara sürüklediğimiz takdirde, durumların daha da  kritik olacağı kanısındayım.  Tüm bu nedenlerden dolayı, oyumla Hükümeti destekliyor, Ülkemizin krizden kurtulacağı günlerin uzak olmadığına inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

 

YUNAN PARLAMENTOSU

15. DÖNEM   3. OTURUM

MECLİS GENEL KURULU

10 Ekim Cuma 2014

AHMET HACIOSMAN

Teşekkürler Sayın Başkan,

Sayın Başkan,

Sayın Bakanlar,

Değerli Milletvekilleri,

Şuan içinde bulunduğumuz durumu, ülkemizin bulunduğu durumu ve nereye ilerlediğimiz ile ilgili konuları görüşmekte olduğumuz için, bugünlerde Meclis Genel Kurulunda, görüşülen konular son derece önemlidir.

Sıkça bir şekilde hareketlerimizi değerlendirmeli, kendi öz eleştirimizi yapmalı ve atacağımız adımlara karar vermeliyiz.

Sayın Milletvekilleri,

Ben 1985 yılından beri politikanın içerisinde yer alıyor, 2007 yılından beri de milletvekili olarak seçiliyorum. Siyaseti çok iyi biliyorum.

Bugüne dek her zaman, bölgem, Rodop ili insanlarının yanında oldum. Bölge köylerini ziyaret ederek onlarla sohbet etmekten hiçbir zaman vazgeçmedim. Ülke gerçeklerinin neler olduğunu da gerçekten iyi biliyorum.

Bölgemdeki sorunların neler olduğunu ilk elden biliyorum. Orada bulunduğum günlerde ise, vatandaşların hem şahsi hem ailevi sorunları hakkında bilgi ediniyorum.

İnsanların hergün büyük fedakarlıklar yapmak zorunda kaldıklarını ve büyük çileler çektiklerini görüyorum.

Bölgemdeki vatandaşların büyük çoğunluğunun çok zor durumda olduğunu, şahsi ve ailevi trajediler yaşadıklarını biliyorum. Şehirde yaşayan orta gelirli bir aile çok zor geçinebilirken, köylerde yaşayan insanlar temel ihtiyaçlarını  zar zor karşılayabiliyorlar.

Sayın Milletvekilleri,

Konuların çözümü ile ilgili izlenen politikadan benim de şikayetlerim var. Rodop ilinin ve Azınlığın bir temsilcisi olarak, temel Azınlık sorunlarının çözümü ile ilgili olumlu bir adım atıldığını görmedim.

Askıntıda bulunan ve çözüme ulaşması gereken konular çok fazla. Ben hergün, Meclis içinde ve dışında, o Bakanlıktan, şu Bakanlığa koşarak,  sorunlara çareler bulabilmek için büyük mücadele veriyorum.

Verdiğim mücadelenin ve büyük çabanın sonuçlarını görmek istiyorum artık. Hükümet lehine oy kullanıyor, Hükümetin de, Azınlığın temel sorunlarına çözüm getirmesini bekliyorum. 

Ülkede ekonomik bir istikrarın olabilmesi için, siyasi istikrarın olması gerektiğine tüm kalbimle inanıyorum.

Çoğu kez, ülkede siyasi bir kriz baş gösterdiğinde, bunun ülke ekonomisine de  yansıdığına şahit oluyoruz.

Son yıllarda büyük çabalar ve gayretler sarfederek hep beraber inşa etmiş  olduklarımızı, kötü bir siyasi seçim ve hareket yaparak yıkmak istemiyorum.

Bugüne dek, alınan tüm önlemlere evet dedim. Bugün yine oyumu Hükümetten yana kullanacağım çünkü Ülkemin bir kaos içerisine sürüklenmesini istemiyorum.

Ekonomik krizden kurtulmak için büyük çaba sarfediyoruz. Bu gayretin devam etmesini istiyorum.

Çıkıp, vereceğim oy ile herşeyi reddederek vatandaşlarımın gözünde bir kahraman olmam çok kolay.

Önlemlere hayır dedim diye, vatandaşlardan övgüler almam çok kolay. Bu benim için bir kahramanlık değildir. Bu tür kahramanlıkların hiçkimseye bir faydası yoktur.

Ben böyle bir kahraman olmak istemiyorum. Ben gerçekçi olmak istiyorum. Toplumun gerçekliğini göz önünde bulundurarak karar vermek istiyorum.

Çiftçiler primlerini kaybetmesinler, çalışanlar maaşlarını kaybetmesinler, emeklilerin maaşları kesilmesin diye bugüne dek yaptığımız işlere güveniyorum.

Ben diyaloğa ve işbirliğine inanan bir insanım.

Olumlu adımların atıldığını görmek için bekliyorum. Oyumun siyasi ağırlığını bildiğim için, bölgemdeki sorunların ve Azınlık sorunlarının çözüme ulaştığını görmek istiyorum.

Ülkemizi siyasi maceralara sürüklediğimiz takdirde, durumların daha da  kritik olacağı kanısındayım.

Tüm bu nedenlerden dolayı, oyumla Hükümeti destekliyor, Ülkemizin krizden kurtulacağı günlerin uzak olmadığına inanıyorum.                                

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz