Ana Sayfa Batı Trakya Haberler HACIOSMAN: “MÜFTÜ OLMAYA NİYETİM YOK”

HACIOSMAN: “MÜFTÜ OLMAYA NİYETİM YOK”

19
0

Rodop eski Milletvekili Ahmet Hacıosman, Tek Rumeli televizyonuna konuk olarak katıldığı bir proğramda, son günlerde basında adının geçtiği müftülük haberlerine yanıt verdi. Hacıosman, “bütün bu olup biten gelişmeler benim dışımda cereyan eden olaylardır, dolayısıyla benim bu konuda ne bir ilişkim, ne de bir görüşmem olmuştur. Ne de niyetim vardır. Bunlar tamamen benim dışımda gelişen cereyan eden olaylardır” dedi.

Son günlerde kendisinin müftü olarak atanacağı yönünüdeki ulusal ve yerel basında çıkan haberlere değinen Ahmet Hacıosman şunları söyledi:

Bütün bu gelişmeler benim dışımda cereyan eden olaylardır. Benim haberim olmadan Ahmet Hacıosman bakanlarla görüştü ve anlaştılaryönünde haberler yapıldı. Ben defalarca, gerek Eyalet seçimleri olsun, gerekse milletvekili seçimleri olsun, buna benzer seçimlere defalarca katıldım ve göreve hep seçilerek, seçimle işbaşına geldim. Benim halkımın hür iradesinin dışında, Gel sen buraya otur diyerek yapılacak böyle bir teklifi kabul etmem mümkün değil. Müftülük konusunda toplum olarak bizlerin yıllardan beri arzu ettiğimiz, müftülük seçimi olsun şeklinde dile getirilmiştir. Böylece toplum, hür iradesini sandığa götürür ve müftüsünü seçer. Dolayısıyla benim bu konuda ne bir ilişkim, ne bir görüşmem olmuştur. Ne de böyle bir niyetim vardır. Bunlar tamamen benim dışımda cereyan eden olaylardır diyerek spekülasyon ve yalan haberlere son noktayı koydu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz