Ana Sayfa Batı Trakya Haberler HACIOSMAN ELGA YETKİLİLERİYLE BİRLİKTE DOLU ZARARI GÖREN BÖLGELERİ ZİYARET ETTİ

HACIOSMAN ELGA YETKİLİLERİYLE BİRLİKTE DOLU ZARARI GÖREN BÖLGELERİ ZİYARET ETTİ

14
0

Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman, ELGA’nın Dedeağaç (Aleksandrupoli) Şube Sorumlusu Dimitris Pandazis ile birlikte, doludan zarar gören bölgeleri ziyaret ettiler.

Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman ve ELGA’nın Dedeağaç Şube Sorumlusu Dimitris Pandazis, 8 Haziran Cumartesi günü yağan dolu ve yoğun yağmurlardan dolayı büyük zarar gören Rodop iline ait yerleşim birimlerini ziyaret ettiler.

Rodop  Milletvekili, ELGA ekipleri ve bölge üreticilerinden oluşan bir grup, Çiftlik (Çifliki), K. Müsellim (Mikro Pisto), Çeribaşköy (Protato), Hacımustafaköy (Amfia), Bıyıklıköy (Mistakas) ve Ircan (Arisvi) köylerine giderek, zarar gören ürünleri yerinde tespit ettiler.

Pamuk, tütün, bamya, kabak, ay çiçeği mısır, meyve ağaçları, yonca ve çeşitli bahçe bitkileri, zarar gören tarım arazilerinde bulunan ürünlerin büyük çoğunluğunu oluşturmaktadır.

Zarar gören tarım arazilerinin büyüklüğü 12-13.000 dönüme ulaşırken, ürünlerde görülen zarar oranı ise 70%’i aşmaktadır.

Aynı gün yağan dolu, Gaybiköy (Hamilo) ve Yassıköy bölgelerinde de büyük zarara sebep oldu.

Milletvekili, ELGA’nın Dedeağaç (Aleksandrupoli) şubesi yönetimi ile derhal irtibata geçerek, zararın zamanında tespit edilebilmesi için, yetkili ekiplerin harekete geçmesini talep etti.

Yunanistan Tarım Tazminatları Kurumu (ELGA) Başkanı Vasilis Eksarhos ile de telefon bağlantısı yaparak, kendisine Rodop ilinde meydana gelen büyük zararı aktardı ve bu hafta içi sorunu detaylı bir şekilde konuşmak için ELGA yönetimini ziyaret edeceğini de bildirdi.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz