Ana sayfa Batı Trakya Haberler HACIOSMAN ELGA BAŞKANI VASİLİS EKSARHOS İLE GÖRÜŞTÜ

HACIOSMAN ELGA BAŞKANI VASİLİS EKSARHOS İLE GÖRÜŞTÜ

12
0

Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman, bugün,  Atina Tarım Tazminatları Kurumu (ELGA) Başkanı Vasilis Eksarhos ile bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi.

2013 tarım yılında meydana gelen zararlar için verilen neticelere itiraz eden Rodop ili üreticilerinin sunmuş oldukları dilekçelerin değerlendirilme süreci, gerçekleşen bu toplantının gündem maddesini oluşturdu.

Milletvekili, Rodop ilinde meydana gelen bu zararlardan dolayı ürünlerin büyük oranda zarar gördüğünü ve çok sayıda üreticinin, sunulan dilekçelerin değerlendirilmesini ve haklanmasını beklediğini vurguladı.

Milletvekili daha önce konuyla ilgili ELGA Başkanı’nı bir çok kez ziyaret etmiş olduğundan dolayı,  ELGA Başkanı milletvekilinin bu konuya gösterdiği büyük hassasiyeti çok iyi bilmektedir.

ELGA Başkanı, haksızlığa uğradığını düşünen üreticilerin tamamına itiraz dilekçesi sunma hakkı vermek için, dilekçeye ödenecek ücreti yarıya indirme kararı aldıklarını da, milletvekilinin bilgisine sundu.

ELGA Başkanı son olarak, yapılan bu itiraz dilekçelerinin değerlendirilme aşamasında olduğunu, üretici ve ürünlerin desteklenmesini hedef alan bu işlemin son derece düzgün bir şekilde ilerlediğini belirtti.

Görüşmenin sonunda verdiği bilgilerden dolayı ELGA Başkanı’na teşekkür eden  milletvekili, itiraz dilekçelerinin değerlendirilme işlemi tamamlanana kadar sürekli irtibat halinde olmalarını istedi.      

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here