Ana sayfa Batı Trakya Haberler HACIOSMAN, CPM (AVRUPA KIYI BÖLGELERİ KONFERANSI) BALKAN VE KARADENİZ GENEL KURULU’NA KATILDI

HACIOSMAN, CPM (AVRUPA KIYI BÖLGELERİ KONFERANSI) BALKAN VE KARADENİZ GENEL KURULU’NA KATILDI

14
0

Milletvekili Ahmet Hacıosman 12, 13 ve 14 Haziran tarihlerinde Edirne’de gerçekleşen Balkan ve Karadeniz Bölgesel Komisyonu’nun Genel Kurul toplantısına katıldı.

Balkan ve Karadeniz Bölgesel Komisyonu Genel Kurulu’na, birliğe üye 7 ülkenin temsilcileri, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Burak Erdenir, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, CPMR Genel Sekreteri Eleni Mariannu, İyonya Adaları Eyalet Başkanı Spiros Spiru, Merkez Makedonya Eyalet Başkan Yardımcısı Celina Makrandonaki, Peloponissos Eyalet Başkan Yardımcısı Apostolos Papafotiu’nun yanısıra milletvekili Ahmet Hacıosman ve çok sayıda üst düzey yetkili katıldı.

Gerçekleşen bu toplantıda, iş dünyası, kalkınma ve turizm alanlarında çalışma grupları oluşturulmuş, bölgesel ve sınır ötesi ekonomik işbirliği konuları görüşülmüştür.

Genel Kurula katılan temsilci ve konuşmacılar bu alanlar hakkındaki görüşlerini belirtmiş ve bu konuları gündeme getirmişlerdir.

Milletvekili Ahmet Hacıosman da değişik ülkelerden gelen temsilci ve yetkililer ile tanışma imkanı bularak, fikir alışverişinde bulunmuş ve çok yararlı görüşmeler yapmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here