Ana Sayfa Batı Trakya Haberler HACI MUSTAFAKÖY’DE ÇOK ANLAMLI BİR MEVLİD KANDİLİ PROGRAMI

HACI MUSTAFAKÖY’DE ÇOK ANLAMLI BİR MEVLİD KANDİLİ PROGRAMI

10
0

Rodop İli’ne bağlı Hacı Mustafaköy’de belki de ilk defa Kur’an Kursu hocası Enes Keke’nin eğittiği öğrenciler köy halkı için Mevlit Kandili programı düzenlediler.

Küçük ama yürekleri dağlar kadar büyük öğrenciler, bu anlamlı gecede düzenledikleri Mevlid Kandili programında dualarla, ilahilerle ve Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumu ve insanlığa verdiği hizmetlerini, hayatını kesitlerle anlattıkları bu mübarek geceye Batı Trakya’da ayrı bir renk kattılar.

Bu mübarek gecede dua ve ilahi okuyanlar tabii ki çocuklar, dinleyen anne babaları ve köylüleri, onları da bu ilk dini etkinliklerinde yalnız bırakmayan Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet.

BİRLİK Gazetesi olarak minik yavrularımızın aşk ve şefkle dua ve ilahileri edalandırdıkları bu mübarek gecede yalnız bırakmadık. Kapıdan içeriye girdiğimizde o parlak gözlerinin içinin güldüğüne bizzat şahitlik ettik. Ama malesef bu etkinlikte sadece Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet ve BİRLİK Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlhan Tahsin vardı.

Minik yavrular belki de Caminin kapısından içeriye girmelerini istedikleri, bekledikleri büyükleri vardı, ancak bu yıl arzuları malesef gerçekleşmedi. Caminin dışında ise yine hizmet edecek olan çocuklar meyve suları ve ikramlarını hazırlamışlardı. Fotograf çektik ve bize şöyle seslendiler heyecanla, “abi sağolun geldiniz, inşallah önümüzdeki yıl daha kalabalık olur” dediler.

Buradan, BİRLİK Gazetesi’nin bu satırlardan, bu büyük yüreklere gerçekten teşekkür ederken, bilhassa anne babaları tebrik ediyor, bekledikleri büyüklerin bu köyün çocuklarını da yalnız bırakmamalarını, onları katılımlarıyla mükafatlandırmalarını temenni ediyoruz.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x19kxok_haci-mustafakoy-de-cok-anlamli-bir-mevlid-kandili-programi_news

 

 

ŞAPÇI’DA MEVLİD KANDİLİ

Şapçı Mütevelli Heyeti, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumu dolayı ile Mevlid-i Şerif düzenledi.

Şapçı Hamidiye Camii’nde Mütevelli Heyeti’nin düzenlediği Mevlid-i Şerif‘e bu yıl katılımın düşük olduğu görüldü. Mevlide PASOK Partisi Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman, SİRİZA Partisi Rodop Milletvekili Ayhan Karayusuf, Gümülcine S.Müftüsü İbrahim Şerif, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı ve aynı zamanda Gümülcine Belediyesi’nde “Eşitliğe İlk Adım” Listesi’nden Belediye Meclis Üyesi Koray Hasan, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Ahmet Arif Emin, Şapçı Mütevelli Heyeti Başkanı İdriz Ahmet ve bölge halkı katıldı.

Gece halkın Kandil tebrikleri ardından sona erdi.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz