Ana Sayfa Avrupa ve Balkanlar HABİP OĞLU TÜRKİYE’DE ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİ

HABİP OĞLU TÜRKİYE’DE ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİ

25
0

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habip Oğlu, Paskalya tatili nedeniyle Türkiye’de bulunduğu 18-20 Nisan 2014 tarihlerinde bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

Habip Oğlu, IRCICA Genel Direktörü Dr. Halit Eren’i makamında ziyaret etti. 18 Nisan 2014 Cuma günü İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) Genel Direktörü Dr. Halit Eren’i İstanbul’daki makamında ziyaret etti.

ABTTF Başkanı BTTDD Genel Başkanı Taner Mustafaoğlu ile görüştü

Aynı gün ABTTF Başkanı, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Genel Başkanı Taner Mustafaoğlu ile görüştü. Gerçekleştirdiği görüşmelerde ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, Dr. Halit Eren ve Taner Mustafaoğlu ile Batı Trakya Türk Azınlığı’nın güncel sorunlarını değerlendirdi, ABTTF’nin çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Habip Oğlu, Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı’nı ziyaret etti

Halit Habip Oğlu, 19 Nisan 2014 Cumartesi günü ise Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı’nı İstanbul Fatih semtindeki merkezinde ziyaret etti. Görüşmede Başkan Habip Oğlu, Avrupa Halkları Federal Birliği (FUEN) Başkan Yardımcısı olarak FUEN’i tanıttı, FUEN’in çalışmaları hakkında bilgi verdi. FUEN Türk Azınlıkları Çalışma Grubu’nun oluşumunu ve bugüne dek gerçekleştirdiği çalışmaları aktaran ve bu grubun Kafkaslar’dan Balkanlara Türk azınlık gruplarını kapsama hedefinde olduğunu belirten Habip Oğlu, Rumeli ve Balkanlar’da yaşayan azınlıkları FUEN’e üye olmaya davet etti.

ABTTF Başkanı Ankara’da Batı Trakya Türk Birliği’ni ziyaret etti

20 Nisan 2014 Pazar günü ise Başkan Habip Oğlu, Ankara’daki Batı Trakya Türk Birliği’ni ziyaret ederek Batı Trakya Türk Birliği Başkan Yardımcısı Melek Kırmacı Arık ve Batı Trakya Türk Birliği yöneticileri ile bir araya geldi. Ziyarette Başkan Habip Oğlu ve Batı Trakya Türk Birliği yöneticileri Batı Trakya Türk Azınlığı’nın güncel sorunlarını görüştüler, yaklaşan yerel ve Avrupa Parlamentosu seçimlerini değerlendirdiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz