Ana Sayfa Avrupa | Balkanlar Habipoğlu, Bakoyanni’nin Ziyaretini Değerlendirdi

Habipoğlu, Bakoyanni’nin Ziyaretini Değerlendirdi

0
0

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habip Oğlu, Trakya Kalkınma Komisyonu Başkanı Bakoyanni’nin Batı Trakya ziyaretini değerlendirdi.

Halit Habip Oğlu yaptığı yazılı açıklamada, “Sorunlarımızın çözümüne yönelik taleplerimizin Trakya Kalkınma Komisyonu tarafından dikkate alınmasını ve bu ziyaretin Yunan hükümetinin Batı Trakya Türk toplumu ile samimiyete dayalı ve çözüm odaklı bir diyalog mekanizması kurmasına vesile olmasını temenni ve ümit ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

“Yunan hükümetinden samimiyete ve çözüme dayalı bir diyalog mekanizması kuracağını ümit ediyoruz.”

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habip Oğlu açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Trakya Kalkınma Komisyonu Başkanı Dora Bakoyanni’nin bölgeye gerçekleştirdiği üç günlük ziyaretinde Batı Trakya Türk toplumuna mensup belediye başkanları ve BTAYTD ile de görüşmesi memnuniyet verici bir gelişmedir. Yunan meclisinde yer alan Batı Trakya Türk milletvekillerinin de kendisine eşlik ettiği ziyaretinde Batı Trakya Türk toplumunun sorunları temsilcilerimiz tarafından birinci ağızdan Bakoyanni’ye aktarılmış, çözüm talepleri dile getirilmiştir.

Taleplerimizin komisyon tarafından dikkate alınmasını ve bu ziyaretin Yunan hükümetinin Batı Trakya Türk toplumu ile samimiyete dayalı ve çözüm odaklı bir diyalog mekanizması kurmasına vesile olmasını temenni ve ümit ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz