Ana sayfa Haberler GÜMÜLCİNE’DE YUNAN BAYRAĞINI YAKTILAR!

GÜMÜLCİNE’DE YUNAN BAYRAĞINI YAKTILAR!

17
0

Yunanistan’da 17 Kasım direnişinin 41. yıl dönümü yürüyüşünde Gümülcine’de Yunan bayrağını yaktılar.

1967 yılında gerçekleştirilen askeri darbeyle Yunanistan’da yönetime el koyan cuntaya karşı başlayan halk hareketinin sembolü sayılan 17 Kasım 1973 öğrenci direnişinin 41. yıl dönümü Gümülcine’de sakin başlamıştı.

PASOK Partisi Gençlik Kolları ve SİRYZA Partisi Gençlik Kollarının yürüyüşüyle başlayan kutlama etkinliği şehir meydanına kadar devam etti.

 

YOL ORTASINDA YUNAN BAYRAĞINI YAKTILAR!

Buradan sonra iktidar karşıtı yüz kişilik bir “anarşist” grup Gümülcine şehir meydanından ayrılarak hapishaneye doğru yürüyüşe geçtikleri sırada ilk önce Pireus Bank’ın camlarına yazılar yazdılar, bankanın önünde bulunan güvenlik kameralarını kırdılar. Grup üyeleri hapishane önüne geldiklerinde çevik kuvvet polisleri tarafından durduruldu. Burada bir süre polis teşkilatı ve devlet aleyhinde sloganlar atan grup üyeleri, Gümülcine şehir meydanına geri dönüşte bankanın önünden aldıkları Yunan bayrağını yol ortasında yakarak yere attılar, yol kenarında bulunan çöp bidonlarını yol ortasına devirdiler. Grup üyelerinden bazıları yürüyüşün önünde giden bir polisin arkasına takılarak kaçan polisi yaklaşık yüz metre koşturdular.

Şehir merkezine gelindiğinde grup üyeleri ara sokaklara dağıldılar ve Gümülcine’deki yürüyüş daha fazla tatsız olaylar yaşanmadan son buldu. 

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x2afi9x_gumulcine-17-kasim-yunan-bayragini-yaktilar_news

Grubun uzaklaşmasının ardından bazı vatandaşlar çöp bidonlarını yol ortasından kaldırdılar. 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here