Ana sayfa Batı Trakya Gümülcine’de İdadiye Okulu Yarışa Başladı!

Gümülcine’de İdadiye Okulu Yarışa Başladı!

4
0

Gümülcine’de İdadiye 1. Azınlık İlkokulu Okul Aile Birliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, İdadiye 1. Azınlık İlkokulu, okullar arası geri dönüşüm yarışmasına başladığı belirtiliyor.

Açıklama aynen aşağıdaki gibidir.

Yarış başlasın!

“İdadiye 1. Azınlık İlkokulu, okullar arası geri dönüşüm yarışmasına başlamıştır.

22 ocak 2020 Çarşamba günü Belediye Başkanı Garanis ile Belediye Başkanı Yardımcısı Levent İsmail ve Meclis Üyesi Rıdvan Mollaisa, ayrıca “followgreen” platformu yöneticileri ve Rodop ili eğitim müfettişi Konstandinidis Marinos okulumuzu ziyaret edip geri dönüşüm etkinliğini resmen başlatmıştır.

Okul müdürümüz Serdar Mehmet’in de dediği gibi “artık yeşil okul olmaya ilk adımı resmen attık’’. Bu etkinliğin sorumlusu öğretmenimiz Rıdvan Deli Hasan’ın bizzat ilgilendiği bu etkinlikte, okulumuz geri dönüşüm konusunda her gün daha bilinçli hareket edecektir.

Aile Birliği olarak da süreci başından beri takip edip teşvik ettiğimizi ve desteklediğimizi ve de bunun gibi yakında daha birçok etkinlikler ile, geleceğimiz olan çocukları bu doğrultuda yönlendireceğimizi kamu oyunun bilgisine sunarız

Okulumuzun çocukları, katıldığımız bu yarışmada kağıt, alüminyum, ve pil geri dönüşümü için müthiş bir yarışmaya da adım attılar. Bu okullararası yarışmada, eğitim yılının sonuna kadar “Followgreen” platformunun okulumuza yerleştirdiği geri dönüşüm kutularının her 10-15 günde bir Belediye temizlik hizmetlerince boşaltılması sonucunda, geri dönüştürmeye verilen maddelerin kilogramları yarışmanın sonucunu direk etkileyen faktör olacaktır.

Dolayısı ile ne kadar çok kağıt, alüminyum ve pil geri dönüştürürsek o kadar çok puan alacağız. Daha detaylı bilgileri “followgreen.gr” adresinde bulabilirsiniz.

Biz Aile Birliği olarak, herkesi  “followgreen.gr” adresine üye olup oradan puanlar toplamaya vede o puanları eğitim yılı sonuna kadar her ay çocuklara bağışlamaya davet ediyoruz. Ne kadar çok puan o kadar çok ödül. Çocuklarımız; ödüllerin de olduğu müthiş keyifli bir yarışa girmiştir ve bu desteklenmeli.”

İdadiye Okul Aile Birliği

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here