Ana sayfa Batı Trakya Haberler GÜMÜLCİNE’DE DOMUZ GRİBİ ALARMI!

GÜMÜLCİNE’DE DOMUZ GRİBİ ALARMI!

35
0

Gümülcine’de domuz gribi alarmı. Gümülcine (Komotini) Devlet Hastanesi’nde yatan bir hastada domuz gribi vakasına rastlandı.

Hastanenin Pnömoloji bölümü müdürü Profesör Dr. Yorgos Patlakas’ın eline Perşembe günü ulaşan laboratuar sonuçları, sözkonusu hastada şüphelendiği gibi H1N1 virüsü olduğunu ortaya koydu.

“Hastanemizde son günlerde yoğun bir hareketlilik var”

Konuyla ilgili yerel basına konuşan Patlakas “grip vakaları nedeniyle hastanemizde son günlerde yoğun bir hareketlilik var. Elimdeki son verilere göre Gümülcine Hastanesi’nde artık ilk doğrulanmış H1N1 vakamız söz konusu. Hastamız çok ağırdı, fakat çok şükür her şey iyi gitti. Bu mevsimde birçok grip vakasıyla karşılaşıyoruz. Ancak bizim hastamızın durumu oldukça ciddiydi ve iyi gitmesi sevindirici. Özellikle de yaşlılarımız, başka sağlık sorunlarının da olması nedeniyle zor anlar geçiriyorlar. Vakalar ağırsa derhal hastaneye yatırıyoruz. Bazıları H1N1 virüsünü de çok hafif bir şekilde atlatıyor. Bazı hastalar ise çok ağır bir hastalık geçiriyor, hatta bunu hayatlarıyla ödüyorlar. O yüzden biz hastalardan alınan numuneleri laboratuarda inceletip ona göre hareket ediyoruz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here