Ana Sayfa Batı Trakya Haberler GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİ’NDE NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ TANITIMI YAPILDI

GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİ’NDE NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ TANITIMI YAPILDI

20
0

Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin tanıtımı yapıldı. Tanıtım Üniversite Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik KURULTAY ve GTGB Başkanı Koray HASAN tarafından gerçekleştirildi.

Tanıtımda Üniversitenin öğrencilere sunduğu olanaklar ve Üniversite Bölümleri detaylı olarak anlatıldı. Öğrenciler tercih etmeleri durumunda her türlü yardımın sağlanacağı belirtildi. Ayrıca Prof. Dr. Osman Şimşek yatığı konuşmada bu sene yabancı uyruklu öğrencilere ayrılan kontenjanın artırıldığını ve Batı Trakya’dan daha fazla öğrenci kabul edileceği belirti.

Tanıtım toplantısı karşılıklı soru cevap şekliyle son buldu.

GTGB Başkanı Koray Hasan, katılımlarından dolayı Prof. Dr. Osman Şimşek’e bir ebru tablosu hediye etti.

Aynı gün içersinde Üniversite Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Batı Trakya Çevreci Arıcılar ve Arı Sevenler Grubu ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Tarım-Hayvancılık Kolu ile görüşmelerde bulundu.

 

Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ile de görüşen Rektörü Prof. Dr. Şimşek, daha sonra İskeçe Türk Birliği’ne ziyaret gerçekleştirerek İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ile de bir araya geldi.

 

13 Şubat Cumartesi günü de Kalfa köyünde bulunan Namık Kemal Üniversitesi öğrencisinin evi ziyaret eden ve ailesi ile görüşen NKÜ Rektörü Prof.Dr. Osman ŞİMŞEK, daha sonra Gümülcine den ayrıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz